Zmienił się regulamin forum (dodaliśmy informacje o cookies/RODO)

Najbliższe wydarzenia:


Na stałe zmieniamy komunikator na Discord'a




NOSAT: Każdy czwartek godz.: 20:30/21:00




Pancerna niedziela - Każda niedziela godz. 20:00




Dywizja Piechoty SoC - Wznowienie działania - każdy piątek i sobota o godz.: 20:00


Po więcej infromacji zapraszamy na Discorda: https://discord.gg/X8xH3dP

Scrim vs TRID 23.04 godzina 21:00

Lanesmash etc.
Awatar użytkownika
RachitynowyJoe
[PL13]
Posty: 100
Rejestracja: 14 paź 2013, 13:37

Scrim vs TRID 23.04 godzina 21:00

Post autor: RachitynowyJoe » 18 kwie 2016, 15:31

Scrim vs TRID
Sobota
23.04
godzina 21:00
placówka nie ustalona
Przygotowanie: Myślę, że ostatecznie fireteamy i podział na squady zdał egzamin. Oczywiście to jak tego używaliśmy zostawia sporo pola do ulepszeń ale sam pomysł jest trafiony. Musimy go usprawniać dalej ale zostawiamy go w naszym portfolio układu drużyny. Ale też wprowadzamy kolejne rzeczy. Także zbyt późno zrobiliśmy próby wspólnej lokalizacji ale je trzeba usprawnić

1) Podzial na fireteam'y zostawiamy:

Patrz tutaj: http://pl13.com.pl/thread-1567.html

2) Punkty orientacyjne na bazach.

Próbowaliśmy tego ale wyszedł lekki chaos więc musimy to poćwiczyć bardziej. Będziemy określać małe punkty orientacyjne na mapie by lepiej nawigować i lepiej to rozwiązać. To już zależnie od placówki. Ważne by nasze lokacje były łatwe i krótkie. "Skałka", "Balkon", "komin" tego typu. Będziemy robić na bierząco tuż przed sparingiem.
Także na placówce będzie wyznaczona oś ataku. Specjalnym waypointem będzie ustalany jeden wspólny kierunek od którego będziemy operować określeniami "lewo", "prawo", "prosto" itd. Kierunek ten prawie zawsze będzie wyznaczany na kierunek natarcia wroga.

3) Granaty funkcyjne i ich zagrywki

SMBR pokazało parę fajnych taktyk z użyciem granatów funkcyjnych, flashe, EMP i concussiony. Dlatego to co będzie kolejny nowy element w naszych starciach. Postaramy się parę razy zrobić zoorganizowane pushe(nawet jeśli nie potrzebne do końca bo bez nich sobie też byśmy poradzili) ale z użyciem specjalnych granatów. Na razie prosty schemat: ustawienie się przy zasłonach, na komende rzucenie granatów funkcyjnych i po sekundzie atak na pozycje. Zobaczymy czy to nam będzie wychodzić


Zapisy: Zapisy rozpoczną się dokładnie we wtorek 19.04 o 05:00. Wszyscy mogą sprawdzić czy uda im się zoorganizować czas. Jednak wtedy już będzie obowiązywać zasada kto pierwszy ten lepszy. Zapisy będa w formie wpisu na forum (ktorymkolwiek, oba obowiazuja).

Garsc informacji o TRID:
Trident to najsprawniej działający zergfit planetside 2. Praktycznie są osią na której opiera się całe cobaltowe vanu. Mają naprawdę wszelakie aktywności w tym też i kompetetywną drużynę. Ich gracze oczywiście średnio nie mają dobrego poziomu ale jest to średnia z ponad 2 tysięcy członków. Dlatego nie można ich lekceważyć


Pamiętajcie by na scrim przyjść z minimalnie 15 minutowym wyprzedzeniem. o 20:45 wchodzić będą rezerwy

Po scrimie zbierzemy się i omówimy jak zmiany na wyszly i co mozna by bylo robic dalej i lepiej.

Awatar użytkownika
SLiM4cz3K

ŻOŁD Pilot Diamentowy Karabin Baretka NOSAT
The one Sputnik
Oficer
Posty: 299
Rejestracja: 19 sty 2016, 18:20
Medals: 6
Postać PlanetSide 2: SLiM4cz3K

Re: Scrim vs TRID 23.04 godzina 21:00

Post autor: SLiM4cz3K » 18 kwie 2016, 19:15

Możliwe że bynde.
Obrazek
IN CASE OF EMERGENCY BREAK THE GLASS WITH 350 NANITES AND CALL YOUR VORTEK REAVER

Awatar użytkownika
RachitynowyJoe
[PL13]
Posty: 100
Rejestracja: 14 paź 2013, 13:37

Re: Scrim vs TRID 23.04 godzina 21:00

Post autor: RachitynowyJoe » 19 kwie 2016, 10:22

Zapisy

1. RachitynowyJoe
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.

Awatar użytkownika
Niesyto

Dinozaur 2012 Baretka NOSAT
Posty: 391
Rejestracja: 19 paź 2013, 15:16
Medals: 2
Postać PlanetSide 2: Niesyto

Re: Scrim vs TRID 23.04 godzina 21:00

Post autor: Niesyto » 19 kwie 2016, 17:27

Przez jakiś czas u mnie nie ma pewności z obecnością więc nie mogę się zgłosić, ale postaram się przyjść na rezerwę.

Awatar użytkownika
SLiM4cz3K

ŻOŁD Pilot Diamentowy Karabin Baretka NOSAT
The one Sputnik
Oficer
Posty: 299
Rejestracja: 19 sty 2016, 18:20
Medals: 6
Postać PlanetSide 2: SLiM4cz3K

Re: Scrim vs TRID 23.04 godzina 21:00

Post autor: SLiM4cz3K » 19 kwie 2016, 20:42

Slim4 byndzie obecny.
Obrazek
IN CASE OF EMERGENCY BREAK THE GLASS WITH 350 NANITES AND CALL YOUR VORTEK REAVER

Awatar użytkownika
RachitynowyJoe
[PL13]
Posty: 100
Rejestracja: 14 paź 2013, 13:37

Re: Scrim vs TRID 23.04 godzina 21:00

Post autor: RachitynowyJoe » 20 kwie 2016, 0:35

1. RachitynowyJoe
2. Kornyk
3. Grzegorzek
4. Kropel
5. Puszkin
6. Slim4
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13. Niesyto (rezerwa)
14. Uziriel (jak będzie impreza to wpadnie)
15 Shatten (40%)

Hejka, pojawiła się propozycja by zamiast normalnego scrima zrobić lanesmasha. Już wyjaśniam

Omnishoot z TRIDentu oraz Zigiz z Hydry podeszli do mnie(w różnych godzinach więc nie miałem okazji tego dobrze obgadać) by porozmawiać na temat. Chcieliby zamiast naszego scrima zrobić lanesmasha.
Co do ścieżki i samych drużyn nie mam jeszcze nic sprecyzowanego(na razie świeży pomysł). Najchętniej chciałbym by nie był to pojedynek PL+TRID vs Hydra bo są oni lepszą drużynę, dobrze skoordynowaną itd. Z drugiej strony jednak bardzo lubię lanesmashe i jest to bardzo dobra okazja by zagrać taka rozgrywkę. Jakby tu nie spojrzeć to jest to do czego dążymy i chcemy trenować.
Obu powiedziałem więc by dali mi czas do końca środy bym spytał was jak chcemy to zrealizować i czy jesteśmy chętni. Więc wypowiedźcie się czy wolicie lanesmasha niż zwykły scrim. Nie musicie podawać uzasadnienia czy coś. Jeśli nie będzie głosów przeciw to zacznę organizację... i co ważniejsze budowanie strategii bo lanesmash to już rozgrywka którą chociaż trochę wolę przygotować. Gorąca zachęta do wypowiadania się zwłaszcza do tych którzy już się zapisali bo nie chce was wpuszczać w coś czego nie chcecie

Jak nie to zrobimy scrim tak jak zaplanowaliśmy

Awatar użytkownika
RachitynowyJoe
[PL13]
Posty: 100
Rejestracja: 14 paź 2013, 13:37

Re: Scrim vs TRID 23.04 godzina 21:00

Post autor: RachitynowyJoe » 20 kwie 2016, 10:10

Nowe informacje bo dowiedziałem się paru rzeczy:

Po pierwsze nie będzie to pojedynek Hydra vs TRID+PL tylko PL+część Hydry vs TRID +część Hydry. Głównie dlatego bo Hydra nie wie ilu ludzi zgromadzi więc możliwe, że będzie to mniej niż 24vs24 tylko np 20vs20 lub 18vs18. Więc nie tylko liczby łatwiejsze do opanowania ale i balans lepszy wg mnie
Taki mecz zaproponowano poniewaz TRID i Hydra chcą poćwiczyć do serversmasha odbywającego się na Hossinie 30 kwietnia i poprostu to jedna z niewielu okazji do tego.
Także ścieżka jest nietypowa. Na razie wiem, że będzie to północny wschód Hossinu wedle tej mapy : http://i.imgur.com/v3beQ66.png . Dowiem się dzisiaj jakie konkretnie to placówki będą ale są i tak nietypowe więc rozumiem czemu chcą potrenować tam.
Czy komuś to rzuca inne światło? Mnie bardziej uspokaja to iż mecz nie będzie tak nierówny już gdzie jednak drużyna jest doświadczona w lanesmashu i druga nigdy drużyną nawet nie była

Awatar użytkownika
Niesyto

Dinozaur 2012 Baretka NOSAT
Posty: 391
Rejestracja: 19 paź 2013, 15:16
Medals: 2
Postać PlanetSide 2: Niesyto

Re: Scrim vs TRID 23.04 godzina 21:00

Post autor: Niesyto » 20 kwie 2016, 16:33

Ja bym chętnie poszedł, ale tak jak pisałem, ze mną teraz to nie wiadomo

Awatar użytkownika
SLiM4cz3K

ŻOŁD Pilot Diamentowy Karabin Baretka NOSAT
The one Sputnik
Oficer
Posty: 299
Rejestracja: 19 sty 2016, 18:20
Medals: 6
Postać PlanetSide 2: SLiM4cz3K

Re: Scrim vs TRID 23.04 godzina 21:00

Post autor: SLiM4cz3K » 20 kwie 2016, 17:13

Lanesmash? przewyjekurwabisty pomysł :>
Obrazek
IN CASE OF EMERGENCY BREAK THE GLASS WITH 350 NANITES AND CALL YOUR VORTEK REAVER

Awatar użytkownika
RachitynowyJoe
[PL13]
Posty: 100
Rejestracja: 14 paź 2013, 13:37

Re: Scrim vs TRID 23.04 godzina 21:00

Post autor: RachitynowyJoe » 21 kwie 2016, 12:43

Dobra, w takim razie lanesmash będzie bo było zdecydowanie więcej głosów na tak

Krótki więc opis jak to będzie wyglądać.

Lanesmash TRID vs PL
gościnnie Hydra

Termin: 23.04.2016 godzina 21:00 zbiórka o ~20:30(ja będę już od 20:00)
Rozmiar drużyn: między 18, a 21 (w zależności od ilości gości)
Frakcje: VS i TR(my zagramy TR)
Format: Dwa mecze po 30 min każdy na dwóch różnych ścieżkach
Mapy: http://imgur.com/a/lzVon
(niebieski syymbolizuje jedną drużynę, czerwony drugą, nie ma przydziału frakcji do baz itd)
Specjalne zasady: Bez MAXów AI(AV i AA są dozwolone) oraz bez lockon'ów A2A
Uważam, że te specjalne zasady(wzięte z trendów serversmashów) są bardzo fajne bo osobiście nie lubię maxów bardzo i dzięki temu będziemy mieli bardziej piechotną naturę rozgrywek. A jeśli będzie trzeba użyć maxów to my będizemy mieli TR czyli poundery :D

Pare słów analizy:

Matsuda wydaje mi się mocniejszą pozycją jeśli masz lubisz i potrafisz wysługiwać się forcemultiplierami. Zarówno jedna jak i druga ścieżka dosyć dobrze wspiera dojazd w okolice punktu za pomocą sundków i wsparciem lotniczym. Jeśli południowa ścieżka jest w obronie to musi się liczyć z czymś więcej niż piechotą.
Za to bazy na północ to bazy w które łatwo wejść piechotnie i polegać na samej piechocie. Wyjątkiem jest tutaj Vex Logistics gdzie szczerze mówiąc jest mnóstwo przestrzeni i walka może być naprawdę różna.
My powinniśmy polegać na piechocie głównie i kontynuować nasz trening tak jak planowaliśmy. Okazja by przetestować nasz setup w innych warunkach. Tak więc zostawiamy wszystkie początkowe założenia. Ale trzeba coś dodać.

Nasze spawny musza polegać dużo na valkiriach dlatego też będziemy potrzebowali dwójkę ludzi dedykowanych do valkiri zapewniających wsparcie oraz spawn. Jeśli chodzi o lotnictwo mam potwierdzenie, że Hydra nam da lotników więc nie musimy dzielić się bardziej niż to potrzebne. Oprócz tego będzie trzeba posiadać ekipę do sundererów. Sądzę, że jak wypełnią się zapisy bardziej to skrystalizuje się to dobrze. Sunderery nie są super trudne. Jednak valkiria jest. Zna się ktoś na valkirii?

A i zapisywać się!

1. RachitynowyJoe
2. Kornyk
3. Grzegorzek
4. Kropel
5. Puszkin
6. Slim4
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13. Niesyto (rezerwa)
14. Uziriel (jak będzie impreza to wpadnie)
15 Shatten (40%)

Awatar użytkownika
DreDpl

ŻOŁD Diamentowy Karabin Pilot Dinozaur 2012
Death Incarnate Certyfikowany Medyk Baretka NOSAT The one
Oficer
Posty: 1389
Rejestracja: 11 sty 2013, 2:32
Medals: 8
Lokalizacja: Opole
Postać PlanetSide 2: DreDpl
Kontakt:

Re: Scrim vs TRID 23.04 godzina 21:00

Post autor: DreDpl » 22 kwie 2016, 10:46

Mnie nie będzie, ale życzę powodzenia.
Obrazek

IN CASE OF EMERGENCY KEEP CALM AND CEASE FIRE, I'M ON YOUR SIDE!!

Awatar użytkownika
RachitynowyJoe
[PL13]
Posty: 100
Rejestracja: 14 paź 2013, 13:37

Re: Scrim vs TRID 23.04 godzina 21:00

Post autor: RachitynowyJoe » 22 kwie 2016, 13:36

1. RachitynowyJoe
2. Kornyk
3. Grzegorzek
4. Kropel
5. Puszkin
6. Slim4
7. OSchattenO
8. Wujeq
9.
10.
11.
12.
13. Niesyto (rezerwa)
14. Uziriel (jak będzie impreza to wpadnie)

chciałbym po meczu pogadac o czymś innym mianowicie o lanesmashu. Możliwe, że nie uda się pogadać i tak bo będzie późno ale wątek trzeba podjąć w koncu bo zapisy zamykają się za 3 tygodnie

ODPOWIEDZ