Zmienił się regulamin forum (dodaliśmy informacje o cookies/RODO)

Najbliższe wydarzenia:


Na stałe zmieniamy komunikator na Discord'a




NOSAT: Każdy czwartek godz.: 20:30/21:00




Pancerna niedziela - Każda niedziela godz. 20:00




Dywizja Piechoty SoC - Wznowienie działania - każdy piątek i sobota o godz.: 20:00


Po więcej infromacji zapraszamy na Discorda: https://discord.gg/X8xH3dP

Wróg u bram

Cytaty, screeny, filmy, opowiadania, grafika. Widziałeś coś śmiesznego, nagrałeś naszą super akcję? To miejsce dla tych perełek!
Awatar użytkownika
DreDpl

ŻOŁD Diamentowy Karabin Pilot Dinozaur 2012
Death Incarnate Certyfikowany Medyk Baretka NOSAT The one
Oficer
Posty: 1389
Rejestracja: 11 sty 2013, 2:32
Medals: 8
Lokalizacja: Opole
Postać PlanetSide 2: DreDpl
Kontakt:

Post autor: DreDpl » 27 lis 2013, 9:05

Witam,
Jako że ostatnio był problem z zebraniem się na akcję dywersyjną z użyciem Sundka z Gate Diffuserem i Black chciał żeby nagrać filmik przedstawiający daną zagrywkę postanowiłem przy okazji wykonywania danego fortelu nagrać filmik. Znajdziecie go pod linkiem:

http://www.youtube.com/watch?v=Bvgzpyz2 ... e=youtu.be
Obrazek

IN CASE OF EMERGENCY KEEP CALM AND CEASE FIRE, I'M ON YOUR SIDE!!

Awatar użytkownika
marheri

Dinozaur 2013
Posty: 159
Rejestracja: 16 lut 2013, 18:17
Medals: 1

Post autor: marheri » 27 lis 2013, 10:27

Nagrywanie tej akcji z wchodzeniem do tech planta pomimo tarczy za pomocą sundka jest dosyć ryzykowne... Na sczęście nikt oprócz nas tych filmików nie ogląda, ale może to być traktowane jako bug/exploit.

PS. Administracja PS raczej nie banuje za używanie bugów z tego co wiem.
PS2. Chodzi mi o wejście do tech planta poprzez wejście do sundka będącego w środku, za tarczą i wyjście z niego.

Awatar użytkownika
Agumi

Diamentowy Karabin Dinozaur 2013 Certyfikowany Medyk Baretka NOSAT
Generał w stanie spoczynku
董事会成员
Posty: 325
Rejestracja: 18 maja 2013, 19:55
Medals: 5
Lokalizacja: Bytom/Warszawa
Postać PlanetSide 2: Agumi
Kontakt:

Post autor: Agumi » 27 lis 2013, 15:44

Hmmm... w sumie to stworzyli Gate Diffuser po to, by właśnie taki sundek mógł barierę pokonać, więc nie wierzę, że tworząc to, nie zdawali sobie sprawy, że z łatwością cały np. squad może przedostać się do środka (to chyba było też częściowym założeniem?) ;) Więc ja bym tego nie traktowałą jako wykorzystywanie buga :D

Awatar użytkownika
DreDpl

ŻOŁD Diamentowy Karabin Pilot Dinozaur 2012
Death Incarnate Certyfikowany Medyk Baretka NOSAT The one
Oficer
Posty: 1389
Rejestracja: 11 sty 2013, 2:32
Medals: 8
Lokalizacja: Opole
Postać PlanetSide 2: DreDpl
Kontakt:

Post autor: DreDpl » 27 lis 2013, 16:59

Dziękuję Agumi. Również nie uważam że to exploit. Skoro wjechałem do środka i zainwestowałem w ulepszenie umożliwiające mi znalezienie się za osłoną to mam prawo się tam znajdować. A to że ktoś wchodzi i wychodzi to już nie mój problem ;)
Obrazek

IN CASE OF EMERGENCY KEEP CALM AND CEASE FIRE, I'M ON YOUR SIDE!!

Arcadde

Hall of Fame
Posty: 103
Rejestracja: 13 sty 2013, 0:08
Medals: 1

Post autor: Arcadde » 27 lis 2013, 17:45

ale marheri po części ma rację jeżeli byś stał jedną częścią w środku a drugą na zewnątrz , to by było jak najbardziej prawidłowe , ale róbta co chceta:) jak pozwalają na to to można

Awatar użytkownika
DreDpl

ŻOŁD Diamentowy Karabin Pilot Dinozaur 2012
Death Incarnate Certyfikowany Medyk Baretka NOSAT The one
Oficer
Posty: 1389
Rejestracja: 11 sty 2013, 2:32
Medals: 8
Lokalizacja: Opole
Postać PlanetSide 2: DreDpl
Kontakt:

Post autor: DreDpl » 27 lis 2013, 18:34

Jakbym stał jedną częścią w środku a jedną na zewnątrz to już by tego Sundka dawno nie było ;)
Obrazek

IN CASE OF EMERGENCY KEEP CALM AND CEASE FIRE, I'M ON YOUR SIDE!!

Awatar użytkownika
marheri

Dinozaur 2013
Posty: 159
Rejestracja: 16 lut 2013, 18:17
Medals: 1

Post autor: marheri » 27 lis 2013, 18:35

Agumi, tylko że nie chodzi o sytuację w której dred użył gate difusera, a o tą w której go nie użył a mimo to pozwolił komuś wejść do tech planta.Tarcza według założeń gry ma chronić przed wejściem piechoty lub pojazdów do danej lokacji. Użycie gate difusera umożliwia pokonanie tej bariery bez potrzeby niszczenia generatorów, jednakże użycie sundka poprzez umożliwienie osobie trzeciej wejście do niego i wyjście bokiem jest bardzo podobne do innego exploita dzięki któremu goście dostawali się na warpgate innej frakcji i zabijali tam przeciwników. Za co btw bany już leciały.

Awatar użytkownika
Agumi

Diamentowy Karabin Dinozaur 2013 Certyfikowany Medyk Baretka NOSAT
Generał w stanie spoczynku
董事会成员
Posty: 325
Rejestracja: 18 maja 2013, 19:55
Medals: 5
Lokalizacja: Bytom/Warszawa
Postać PlanetSide 2: Agumi
Kontakt:

Post autor: Agumi » 28 lis 2013, 0:15

Bugi to w końcu błędy człowieka podczas tworzenia oprogramowanie, więc zakładam, że jeżeli pozwolili na rozbrajanie min przeciwpancernych przez barierę, to przechodzenie przez sundka nie jest jakąś większą zbrodnią. Moim zdaniem ci którzy tworzyli grę chyba mogą stawiać na jakąś kreatywność graczy, dają nam różne możliwości przedostania się do tech plantu, wejścia, balkon jak i samo to, że nad barierami są pozostawione luki, przez które squad lightów może się przedostać bez problemów... Myślę też, że przez przedostanie się w taki sposób do środka żadna strona nie jest pokrzywdzona, co innego jeśli mówimy o spadaniu Maxami, bądź darmowych granatach ;)

ODPOWIEDZ