Zmienił się regulamin forum (dodaliśmy informacje o cookies/RODO)

Najbliższe wydarzenia:


Na stałe zmieniamy komunikator na Discord'a




NOSAT: Każdy czwartek godz.: 20:30/21:00




Pancerna niedziela - Każda niedziela godz. 20:00




Dywizja Piechoty SoC - Wznowienie działania - każdy piątek i sobota o godz.: 20:00


Po więcej infromacji zapraszamy na Discorda: https://discord.gg/X8xH3dP

Polecalnia kulturalna

Pogaduchy po południu przy filiżaneczce herbatki z prądem i sucharze dnia ;)
Awatar użytkownika
Say

Diamentowy Karabin Dinozaur 2013 Pomoc (drogowa) Certyfikowany Medyk
Baretka NOSAT
dr hab. n. med.
Posty: 461
Rejestracja: 17 sty 2013, 17:10
Medals: 5
Lokalizacja: Warszawa
Postać PlanetSide 2: Sayine
Kontakt:

Post autor: Say » 08 mar 2013, 17:34

Wczoraj podczas gry, gdy na towarzystwo już się wykruszyło (aż mi czasem głupio, że w piątki mam tylko korki, a i to nie zawsze), z Massem i Eheltem rozmawialiśmy chwilę o książkach, grach i filmach. Pojawiła się kwestia polecanych tytułów, więc pomyślałam, że na pewno każdy z nas ma do polecenia jakiś naprawdę dobry wytwór kultury. Niech ten temat będzie miejscem, w którym będziemy się tym dzielić ^^

Wspominałam wczoraj o "Grze Endera" Orsona Scotta Carda. To powieść s-f, której fabuła z grubsza dotyczy wojen kosmicznych - ale tylko z grubsza. Nie będę zdradzać historii, powiem tylko, że to najlepsza książka tego gatunku jaką czytałam i polecam każdemu.

Pod Planetside pasuje mi szczególnie "Wieczna wojna" Joe Haldemana. Tutaj pojawia się s-f pełną gębą: mamy kosmicznych, hmm, marines, mamy krążowniki, mamy walki na nieznanych planetach, mamy - oczywiście - obce rasy. Sprawnie napisana i dobrze opowiedziana historia.

Oba te tytuły można przy odrobinie starania znaleźć w formie ebooka w sieci. To tak z myślą o ludziach, którzy jak ja z różnych powodów nie lubią się z bibliotekami, a nie lubią kupować "w ciemno".

Co do filmów - o to pytał wczoraj Ehelto - mam znacznie mniej do powiedzenia. Ostatnio widziałam kilka niezłych, ale żaden z nich nie jest specjalnie wyrafinowany, tytuły zna właściwie każdy: "Atlas chmur", "Autor-widmo", "Jestem Bogiem" (nie mylić z "JesteŚ Bogiem". Oprócz tego serial "Twin Peaks" (jak ktoś lubi horroro-kryminalno-małomiasteczkowe klimaty; ja uwielbiam) i - z anime - "Grobowiec świetlików" i zremasterowane Evangeliony.
Obrazek

Po odbiór karnetów na leczenie zapraszamy do Działu Obsługi Klienta w godzinach 18-24.

Lesiu38
Posty: 71
Rejestracja: 31 sty 2013, 20:54

Post autor: Lesiu38 » 08 mar 2013, 18:20

Jeżeli chodzi o książki to polecam :

Post apokaliptyczne "Metro 2033 " i Metro 2034 " - Dmitry Glukhovsky

Powieś fantasy " Wiedźmin " ( wszystkie części ) - Andrzej Sapkowski

I wg mnie każdy powinien przeczytać " Folwark Zwierzęcy " - George Orwell

blackcenturionPL

Hall of Fame
Posty: 144
Rejestracja: 12 sty 2013, 18:45
Medals: 1
Postać PlanetSide 2: blackcenturionPL

Post autor: blackcenturionPL » 08 mar 2013, 19:35

Może to jest zbyt nerdowe, ale proponuję uniwersum WH40K. W szczególności sagę "Herezja Horusa". Oprócz tego z serii "Warbook" polecam książkę "Gambit" Michała Cholewa. Równie idealnie co tytuł Say (wierzę na słowo ^^) oddaje Planetside'a. Nawet 3 frakcje są, i to dosyć podobne. A główną postacią jest Polak! :) Na deser Tom Clancy z jego sztandarową moim zdaniem serią o historii Jacka Ryana.

Awatar użytkownika
Talisha

Hall of Fame
Posty: 140
Rejestracja: 12 sty 2013, 23:57
Medals: 1
Postać PlanetSide 2: Talisha

Post autor: Talisha » 04 kwie 2013, 12:28

Książki ^^ Sweet!
Ja ostatnio siedzę w klimacie Japonii. Polecam "Bezsenność w Tokio" -Marcina Bruczkowskiego i Japoñski Wachlarz - Joanny Bator. Ale zanim przeczytacie te książki, radzę najpierw przeczytać Chryzantemę i Miecz - Ruth Benedict.
Ostrzegam, że u mnie spowodowało to chęć wyjazdu i zamieszkania w Japonii przynajmniej na 2 lata.

Co do genialnych i niezapomnianych i niesamowitych pozycji z klimatu Sci-Fi, to oczywiście Diuna - Franka Herberta (wszystkie części)
Obrazek

Shonsu
Posty: 9
Rejestracja: 27 mar 2013, 21:31

Post autor: Shonsu » 04 kwie 2013, 16:32

Gra Endera jest super, w ogóle cały cykl, bardzo dawno temu to czytałem. Podobało mi się że sporo rozważañ psychologicznych zawartych odnośnie obcych, tak samo jak opis polityki i zachowañ społecznych.

Ja polecę serię David Weber'a "Honor Harrington" gdzie kobieta zostaje dowódcą wojennego statku kosmicznego. Opisane życie harrington od wstąpienia do wojska/akademi po zostanie mañkutem ;). Super opisane bitwy kosmiczne, walka o władzę - bardzo spójnie ze sobą. Tak jak endera przeczytałem jednym tchem :)

Kolejna książka to "Achaja" – trzytomowa powieść Andrzeja Ziemiañskiego. Ostatnio wyszedł kolejny cykl "Pomnik Cesarzowej Achai"

Awatar użytkownika
Vorthax

Pilot Diamentowy Karabin Dinozaur 2012 Baretka NOSAT
Administrator
Posty: 848
Rejestracja: 13 sty 2013, 0:08
Medals: 4
Postać PlanetSide 2: Vorthax

Post autor: Vorthax » 04 kwie 2013, 17:41

Okolice Planetside:
Szmidt zabrał się ostatnio za tłumaczenie trylogii Starka Jacka Campbella, 2 tomy są już dostępne.
Z WH40K chyba wolę "Duchy Gaunta" Dana Abnetta.
Gwiezdne wojny: "Komandosi Republiki" Karen Traviss
seria Generał, S.M Stirling, D. Drake
"Spaceship Troopers" Heinleina

Poza tym:
Tolkien, w oryginale albo tłumaczeniu Skibniewskiej
Pratchett, w oryginale :]
okolice Clancy'ego: "Kocioł" Larry Bond

Ostatnio przeczytana książka: "Czarne oceany" Dukaja

Awatar użytkownika
Say

Diamentowy Karabin Dinozaur 2013 Pomoc (drogowa) Certyfikowany Medyk
Baretka NOSAT
dr hab. n. med.
Posty: 461
Rejestracja: 17 sty 2013, 17:10
Medals: 5
Lokalizacja: Warszawa
Postać PlanetSide 2: Sayine
Kontakt:

Post autor: Say » 07 kwie 2013, 3:41

Vorthax napisał/a:
Pratchett, w oryginale :]
okolice Clancy'ego: "Kocioł" Larry Bond

Ostatnio przeczytana książka: "Czarne oceany" Dukaja
Potrójny karnet na leczenie dla tego pana! Dukaj to jeden z tych specyficznych pisarzy, których tekstów nie rozumiem prawie wcale, a uwielbiam wszystkie bez wyjątku. "Czarne oceany" są niesamowite.

Polecalnia s-f, ciąg dalszy: seria "Hyperion" i "Endymion" Dana Simmonsa, "Przenicowany świat" Strugackich i "Rozgwiazda" Petera Wattsa.
Obrazek

Po odbiór karnetów na leczenie zapraszamy do Działu Obsługi Klienta w godzinach 18-24.

Awatar użytkownika
marheri

Dinozaur 2013
Posty: 159
Rejestracja: 16 lut 2013, 18:17
Medals: 1

Post autor: marheri » 07 kwie 2013, 11:14

SF to nie do koñca moja działka, ale ostatnio zdarzyło mi się przeczytać kilka książek z tego gatunku. Żeby się nie powtarzać to może dodam jeszcze Jacka Sawaszkiewicza, w szczególności "Eskapizm" i "Katharsis".

ODPOWIEDZ