Wybieranie słuchawek jest trudne

Pogaduchy po południu przy filiżaneczce herbatki z prądem i sucharze dnia ;)
Awatar użytkownika
Say

Diamentowy Karabin Dinozaur 2013 Pomoc (drogowa) Certyfikowany Medyk
Baretka NOSAT
dr hab. n. med.
Posty: 461
Rejestracja: 17 sty 2013, 17:10
Medals: 5
Lokalizacja: Warszawa
Postać PlanetSide 2: Sayine
Kontakt:

Post autor: Say » 05 lut 2016, 19:35

Pomocy! /help

Słyszeliście kiedyś stereotypowe stwierdzenie, że kobiety nie umieją robić zakupów, bo przez kilka godzin plączą się po sklepie, przeglądając wszystko, tylko niekoniecznie to, co powinny, a i tak nic ostatecznie nie kupują? Jest bardzo prawdziwe :P

Miałam do niedawna słuchawki Creative HS-800 i kochałam je całym moim zimnym serduszkiem. Co prawda mikrofon przestał działać po pół roku, ale korzystałam i tak z wbudowanego w laptopa, a jakość dźwięku nadal mnie zadowalała. Niestety siadły (poszedł styk), a, co ważniejsze, w nowym laptopie wbudowany mikrofon jest gorzej niż zły. Sytuacji nie poprawia fakt, że teraz mam 4-pinowe wejście combo jack, tj. jedno do mikrofonu i słuchawek.

Sytuacja wygląda więc tak, że potrzebuję słuchawek albo na takie magiczne wejście 4-pin, albo USB. Z dwojga złego wolę pierwszą opcję (dla porządku zaznaczę, że nie marzę o zewnętrznej karcie dźwiękowej), ale trudno mi wyniuchać jakiś konkretny model. Słuchawki koniecznie z mikrofonem, niekoniecznie z regulacją dźwięku, bajery w stylu migających światełek, wibracji czy 7.1 też raczej zbędne. Gejmingowy dizajn mam w nosie, ale przez mikrofon i tak większość modelów wygląda jak festiwal kolorowego plastiku. Niezbędna za to dobra jakość mikro i b. dobra dźwięku - mam tu na myśli muzykę, nie wybuchy ;) - i wygoda użytkowania, bo bywa, że siedzę w słuchawkach ponad 5 godzin. Mobilność niekonieczna - raczej do stacjonarnego przesiadywania przy laptopie w domu ^^

Trudna kwestia to budżet: do 150 zł, przy czym rzeczone 150 to już wersja na smutno.

Słuchawki z wejściem 2x3,5mm, tzn. jedno audio i jedno mikro, niezbyt mnie interesują - wiem, przejściówka to tylko 10 złotych, ale od nadmiaru kabelków łatwo u mnie o wypadek. Mile widziane zapewnienie, że słuchawki przeżyją co najmniej rok :P

Wynalazłam parę modelów, ale jestem otwarta na propozycje :)

Natec Genesis H12 http://allegro.pl/sluchawki-natec-genes ... 88155.html
A4Tech Bloody G500 (501 też spoko, ale na USB) http://allegro.pl/sluchawki-a4tech-g500 ... 53136.html
Genius HS-G450 http://allegro.pl/sluchawki-genius-hs-g ... 36991.html
Nemesis Akuma http://allegro.pl/sluchawki-dla-graczy- ... 55727.html

W oczy rzuciły mi się też Turtle B.each (Earforce i jeszcze jakieśtam), jest też pełno Tracerów, ale akurat firmie Tracer niezbyt ufam, jeśli chodzi o żywotność sprzętu :O Kiedyś dumałam o bezprzewodowych (i męczyłam o nie Massa, o ile dobrze pamiętam), ale zabijają i jakość dźwięku, i portfel, więc raczej nie.

Pomóżcie, proszę, bo jak kupię bubel, to właśnie was będę straszyć tragicznie przetworzonym głosem na TSie :D
Obrazek

Po odbiór karnetów na leczenie zapraszamy do Działu Obsługi Klienta w godzinach 18-24.

MassCrater

Diamentowy Karabin Dinozaur 2012 Certyfikowany Medyk Hall of Fame
Posty: 47
Rejestracja: 13 sty 2013, 0:13
Medals: 4

Post autor: MassCrater » 08 lut 2016, 23:28

Ja mam bezprzewodowe i nie narzekam :)

Awatar użytkownika
Say

Diamentowy Karabin Dinozaur 2013 Pomoc (drogowa) Certyfikowany Medyk
Baretka NOSAT
dr hab. n. med.
Posty: 461
Rejestracja: 17 sty 2013, 17:10
Medals: 5
Lokalizacja: Warszawa
Postać PlanetSide 2: Sayine
Kontakt:

Post autor: Say » 08 lut 2016, 23:41

Jeden, co się zlitował, ale i nie pomógł :D
Obrazek

Po odbiór karnetów na leczenie zapraszamy do Działu Obsługi Klienta w godzinach 18-24.

Awatar użytkownika
DreDpl

ŻOŁD Diamentowy Karabin Pilot Dinozaur 2012
Death Incarnate Certyfikowany Medyk Baretka NOSAT The one
Oficer
Posty: 1389
Rejestracja: 11 sty 2013, 2:32
Medals: 8
Lokalizacja: Opole
Postać PlanetSide 2: DreDpl
Kontakt:

Post autor: DreDpl » 08 lut 2016, 23:46

Ja mam jakieś od Trust'a i są ok. A na sprzęcie się tak dokładniej nie znam. Gdyby się tutaj nikt nie wypowiedział to poszukaj tematów na forach z elektroniką lub stronach z sprzedażą online i komentarzach co do podanych pozycji. Tak najlepiej określić czy sprzęt jest wadliwy czy nie.
Obrazek

IN CASE OF EMERGENCY KEEP CALM AND CEASE FIRE, I'M ON YOUR SIDE!!

Awatar użytkownika
dRq1

Diamentowy Karabin Dinozaur 2013 Baretka NOSAT
Posty: 98
Rejestracja: 10 sty 2014, 12:39
Medals: 3

Post autor: dRq1 » 09 lut 2016, 8:45

Kup przejściówkę, rozdzielacz na jack, że by na wyjściu było osobno do słuchawek, i osobno do mikrofonu.
Przetestowałem masę słuchawek, i na dzień dzisiejszy z mojego doświadczenia kup osobno mikrofon, i osobno słuchawki, raz podłącz do gniazdka, i nigdy nie odłączaj, staraj się nic nie dotykać to może podziała:D

Awatar użytkownika
Say

Diamentowy Karabin Dinozaur 2013 Pomoc (drogowa) Certyfikowany Medyk
Baretka NOSAT
dr hab. n. med.
Posty: 461
Rejestracja: 17 sty 2013, 17:10
Medals: 5
Lokalizacja: Warszawa
Postać PlanetSide 2: Sayine
Kontakt:

Post autor: Say » 09 lut 2016, 12:17

Niedotykanie kabelków nie wchodzi w grę - laptopa mam dlatego, że często z nim gdzieś łażę, choćby do pracy, i raz czegoś zapomnę, raz czymś w coś walnę, raz gdzieś pójdzie styk... Niestety mam talent do rujnowania drobnego sprzętu elektronicznego. :O

Liczyłam po cichu na to, że macie doświadczenia z którąś z wymienionych przeze mnie opcji albo marek i polecicie :D
Obrazek

Po odbiór karnetów na leczenie zapraszamy do Działu Obsługi Klienta w godzinach 18-24.

Awatar użytkownika
dRq1

Diamentowy Karabin Dinozaur 2013 Baretka NOSAT
Posty: 98
Rejestracja: 10 sty 2014, 12:39
Medals: 3

Post autor: dRq1 » 09 lut 2016, 14:14

z mojego doświadczenia wiem że porządne słuchawki musiały by mieć kable o wytrzymałości przynajmniej że by można na nich powiesić ciężar od 20kg do 50kg, i tak samo wytrzymałe lutowanie, z tego co mi wiadomo tego typu słuchawki nie istnieją, jak i nie istnieją tego typu testy słuchawek.

UrwiRaczka

Dinozaur 2013
Posty: 5
Rejestracja: 02 kwie 2014, 15:11
Medals: 1

Post autor: UrwiRaczka » 09 lut 2016, 16:17


Awatar użytkownika
dRq1

Diamentowy Karabin Dinozaur 2013 Baretka NOSAT
Posty: 98
Rejestracja: 10 sty 2014, 12:39
Medals: 3

Post autor: dRq1 » 09 lut 2016, 17:10

widzieliście ten kabelek od słuchawki co idzie o średnicy 2mm licząc z izolacją, pic na wodę, góra kilogram wytrzymałości, no i nie wiadomo jak luty wyglądają.
http://antyweb.pl/nieuchwytny-seryjny-m ... sluchawek/

[small][URL ci nie wszedł - Say][/small]
Aha URL to absolutnie wszystko wyjaśnia, tłumacząc aURLtaww

Awatar użytkownika
Say

Diamentowy Karabin Dinozaur 2013 Pomoc (drogowa) Certyfikowany Medyk
Baretka NOSAT
dr hab. n. med.
Posty: 461
Rejestracja: 17 sty 2013, 17:10
Medals: 5
Lokalizacja: Warszawa
Postać PlanetSide 2: Sayine
Kontakt:

Post autor: Say » 09 lut 2016, 19:54

UrwiRaczka - te CM Stormy fajne, tylko wejścia 2x3,5 jack, czyli to, czego chcę uniknąć i co BARDZO zawęża mi pole manewru ;)
Obrazek

Po odbiór karnetów na leczenie zapraszamy do Działu Obsługi Klienta w godzinach 18-24.

UrwiRaczka

Dinozaur 2013
Posty: 5
Rejestracja: 02 kwie 2014, 15:11
Medals: 1

Post autor: UrwiRaczka » 09 lut 2016, 20:26

Creative MA-2600 http://www.x-kom.pl/p/156348-sluchawki- ... fonem.html
Unitra SN-40http://www.x-kom.pl/p/211853-sluchawki- ... zarne.html

Tylko nie wiem jaka będzie jakość mikrofonu.
Zawsze możesz wybrać słuchawki douszne np. Roccat Aluma iE-HS(ja takie posiadam z wygranej w konkursie :) )
http://www.morele.net/sluchawki-roccat- ... 10-790062/

Awatar użytkownika
Say

Diamentowy Karabin Dinozaur 2013 Pomoc (drogowa) Certyfikowany Medyk
Baretka NOSAT
dr hab. n. med.
Posty: 461
Rejestracja: 17 sty 2013, 17:10
Medals: 5
Lokalizacja: Warszawa
Postać PlanetSide 2: Sayine
Kontakt:

Post autor: Say » 09 lut 2016, 20:56

Douszne mam AKG - typowo pod muzykę "w tle" z telefonu gdzieś w autobusie czy do biegania, bez mikrofonu ;)

Ciekawa jestem, jak wygląda "zbieranie" głosu przez mikrofon wbudowany bezpośrednio w słuchawki lub jako dings na kablu, a nie na pałąku, który przygina się do samej twarzy? :D Czy np. nie łapie za bardzo wszystkiego wokół? EDIT: to może być głupie pytanie, bo pewnie ile modeli, tyle mikrofonów :D
Obrazek

Po odbiór karnetów na leczenie zapraszamy do Działu Obsługi Klienta w godzinach 18-24.

UrwiRaczka

Dinozaur 2013
Posty: 5
Rejestracja: 02 kwie 2014, 15:11
Medals: 1

Post autor: UrwiRaczka » 09 lut 2016, 21:13

http://www.overclock.net/t/1014902/ocns ... o-products
tutaj jest opis polecanych słuchawek i mikrofonów.
ja się przymierzam do kupna Blue Yeti ale zobaczymy co z tego wyjdzie

Awatar użytkownika
dRq1

Diamentowy Karabin Dinozaur 2013 Baretka NOSAT
Posty: 98
Rejestracja: 10 sty 2014, 12:39
Medals: 3

Post autor: dRq1 » 09 lut 2016, 21:18

mikrofon to taki odwrócony głośnik tylko zamiast wysłać akustyszne fale powietrza to zbiera je na membranie, i wysyła impulsem elektrycznem do głośników

Awatar użytkownika
Niesyto

Dinozaur 2012 Baretka NOSAT
Posty: 391
Rejestracja: 19 paź 2013, 15:16
Medals: 2
Postać PlanetSide 2: Niesyto

Post autor: Niesyto » 09 lut 2016, 22:37

Miałem kiedyś mikrofon na klipsie, podpinało się pod ubranie i wyglądał jak z telewizji. Bardzo dobry był w sumie. Obecnie używam mikrofonu za który dałem 2 złote (nawet mniej) i sprawdza się nadzwyczaj dobrze jak na taką cenę. A UrwiRączka chyba z tym linkiem nie trafił w przedział cenowy. Blue Yeti też raczej odpada.

Awatar użytkownika
Say

Diamentowy Karabin Dinozaur 2013 Pomoc (drogowa) Certyfikowany Medyk
Baretka NOSAT
dr hab. n. med.
Posty: 461
Rejestracja: 17 sty 2013, 17:10
Medals: 5
Lokalizacja: Warszawa
Postać PlanetSide 2: Sayine
Kontakt:

Post autor: Say » 09 lut 2016, 23:37

Śmieszna sprawa z tymi mikrofonami. Czasem taki za parę stów buczy w tle, a czasem taki za dwa złote spisuje się dobrze :O I weź tu utraf. Ale mikrofon oddzielnie od słuchawek odpada, bo to kolejny kabel, dzięki któremu mogę sobie nasmarkać na swoje złącze combo jack, bo wtedy potrzebuję przejściówki :P
Obrazek

Po odbiór karnetów na leczenie zapraszamy do Działu Obsługi Klienta w godzinach 18-24.

MassCrater

Diamentowy Karabin Dinozaur 2012 Certyfikowany Medyk Hall of Fame
Posty: 47
Rejestracja: 13 sty 2013, 0:13
Medals: 4

Post autor: MassCrater » 10 lut 2016, 10:08

No wiesz Say? Ranisz me serce. Nie pomogłem? Wysyłałem Ci propozycje słuchawek wtedy :). A z bezprzewodowymi nie masz problemu z gniazdem, bo lecą po Bluetooth :).

Ja mam takie: http://www.komputronik.pl/product/14427 ... H800.html
Tutaj cena zaporowa, jak ja kupowałem to chyba dwie stówy dałem.

Awatar użytkownika
Say

Diamentowy Karabin Dinozaur 2013 Pomoc (drogowa) Certyfikowany Medyk
Baretka NOSAT
dr hab. n. med.
Posty: 461
Rejestracja: 17 sty 2013, 17:10
Medals: 5
Lokalizacja: Warszawa
Postać PlanetSide 2: Sayine
Kontakt:

Post autor: Say » 10 lut 2016, 13:32

Wiesz, Mass, ile czasu wtedy dumałam na tymi słuchawkami? Chyba z miesiąc, i cały ten miesiąc krążyłam wokół tych, co mi podesłałeś, jak sęp jakiś :D Dałam na razie spokój tematowi bezprzewodowych, bo w większości przypadków musiałabym zapłacić sporo więcej, a jakość dźwięku (*podobno, tak twierdzi cały internet) gorsza niż po przewodzie za mniejszą kasę - a po długim i dogłębnym procesie tentegowania w głowie wyszło mi, że bezprzewodowe nie są mi potrzebne, szczególnie kosztem cierpienia portfela/jakości dźwięku ^^
Obrazek

Po odbiór karnetów na leczenie zapraszamy do Działu Obsługi Klienta w godzinach 18-24.

UrwiRaczka

Dinozaur 2013
Posty: 5
Rejestracja: 02 kwie 2014, 15:11
Medals: 1

Post autor: UrwiRaczka » 10 lut 2016, 16:40

@Niesyto link do słuchawek dousznych to przykład

@dRq1 WTF

@Say ja już bym dał sobie spokój z tym ze musi być jedna wtyczka i koniec, a jak już to właśnie kup słuchawki douszne i tyle, niestety inaczej się nie da

ODPOWIEDZ