Problem z grami opartymi na DX9

Wątki, które już nie są potrzebne, ale nie będziemy ich kasować, bo jesteśmy zbyt sentymentalni.
Awatar użytkownika
TheTropiciel

Diamentowy Karabin Baretka NOSAT Saltynels
Posty: 99
Rejestracja: 18 lip 2014, 12:38
Medals: 3
Postać PlanetSide 2: TheTropiciel

Problem z grami opartymi na DX9

Post autor: TheTropiciel » 02 sie 2016, 16:35

Witam, jak niektórzy pewnie wiedzą od dłuższego czasu (parę miesięcy) mam problem z crash-ami Planety jak i innymi grami opartymi o DX9 podczas grania (gry na DX11/10/8 itd. normalnie działają). Mianowicie w czasie gry w losowym momencie (raz parę minut od włączenia gry, raz parę godzin) zacina mi się obraz na obu monitorach i dźwięk się zapętla, obraz gaśnie, pojawia się i na głównym monitorze zamiast gry mam pulpit i muszę menedżerem wyłączyć grę (która nie odpowiada, dodam że zapętlony dźwięk trwa do momentu całkowitego wyłączenia gry). Po tym jeśli włączę dowolną grę o dowolnym środowisku graficznym, automatycznie po paru sekundach wywala mi BsoD z BCcode 116 i informacją, że sterownik ekranu się wyłączył i nie udało się go przywrócić do działania.
Przez ten długi okres walki z tym próbowałem reinstalowania bibliotek DX i sterowników (mam Radeona, stery aktualnie najnowsze) i raz to pomagało, a raz nic nie zmieniało. Zawsze po pewnym czasie od naprawy problem wraca mimo wszystko.

Załączam screeny z Blue Screen View i ustawienia karty z MSIAfterburner.


Dodam, że temperatura karty w czasie gry nie jest większa niż 72oC
Obrazek

Obrazek
Tu nadmienię iż oryginalnie BsoD zawsze pokazuje plik atikmpag.sys
Obrazek

Wie ktoś co się tu dzieje?
When you see a lot of enemies in some clusterfuck, grab your Carver and RIP & TEARObrazek

UNMIGHTYpl

Dinozaur 2013 Baretka NOSAT
Posty: 127
Rejestracja: 14 gru 2013, 7:16
Medals: 2
Postać PlanetSide 2: UNMIGHTYpl

Re: Problem z grami opartymi na DX9

Post autor: UNMIGHTYpl » 04 sie 2016, 7:17

Podaj konfigurację kompa, jaki system, spróbuj na jednym monitorze pograć, bo to chyba wyróżnia Cię spośród ogółu.
Poza tym, jeśli konfig nie zmienił się: http://planetside2.sentinels.pl/viewtop ... 374#p32353 to sprawdził bym smarta na dysku i ewentualnie pamiątki bo nie ma się do czego przyczepić :D No może zasilacz jeszcze bym sprawdził czy trzyma napięcia... jeśli sąsiad lubi bawić się spawarką...
Niewiedza jest błogosławieństwem... wiedza wybawieniem.

Awatar użytkownika
TheTropiciel

Diamentowy Karabin Baretka NOSAT Saltynels
Posty: 99
Rejestracja: 18 lip 2014, 12:38
Medals: 3
Postać PlanetSide 2: TheTropiciel

Re: Problem z grami opartymi na DX9

Post autor: TheTropiciel » 04 sie 2016, 15:00

Powiem tak, sprzęt mam ciągle taki sam jak w tamtym temacie napisałem, system to Windows 7 Ultimate SP1 bez wgranych wszystkich aktualizacji (wcześniej dwa lata grałem bez SP1 i było dobrze, teraz wgrałem go by aplikacje wymagające go mi się uruchamiały, problem wystąpił jeszcze przed wgraniem SP1).

Na ten moment mogę dać screena z testów GSmartControl:
Obrazek

W idlu napięcia mam stabilne, nie po to dałem za ten zasilacz 300zł by był zły ;P . (napięcia w stresie sprawdzę potem)
EDIT. Imgur mi coś nie łapie z wysyłaniem fotek więc na wyniki napięć przyjdzie Ci poczekać :straight: .
When you see a lot of enemies in some clusterfuck, grab your Carver and RIP & TEARObrazek

UNMIGHTYpl

Dinozaur 2013 Baretka NOSAT
Posty: 127
Rejestracja: 14 gru 2013, 7:16
Medals: 2
Postać PlanetSide 2: UNMIGHTYpl

Re: Problem z grami opartymi na DX9

Post autor: UNMIGHTYpl » 05 sie 2016, 0:51

Sprawdź stabilność na jednym monitorze. a co do systemu szkoda, że nie napisałeś wcześniej, bo do 29 lipca, była darmowa aktualizacja windy do 10.
Niewiedza jest błogosławieństwem... wiedza wybawieniem.

Awatar użytkownika
SLiM4cz3K

ŻOŁD Pilot Diamentowy Karabin Baretka NOSAT
The one Sputnik
Oficer
Posty: 299
Rejestracja: 19 sty 2016, 18:20
Medals: 6
Postać PlanetSide 2: SLiM4cz3K

Re: Problem z grami opartymi na DX9

Post autor: SLiM4cz3K » 05 sie 2016, 12:49

Jest wciąż. Trzeba tylko to zrobić poprzez Ułatwienia Dostępu (to dla niepełnosprawnych)
Oni zawsze zostawią jakąś furtkę dla spóźnialskich ;)
Obrazek
IN CASE OF EMERGENCY BREAK THE GLASS WITH 350 NANITES AND CALL YOUR VORTEK REAVER

Awatar użytkownika
TheTropiciel

Diamentowy Karabin Baretka NOSAT Saltynels
Posty: 99
Rejestracja: 18 lip 2014, 12:38
Medals: 3
Postać PlanetSide 2: TheTropiciel

Re: Problem z grami opartymi na DX9

Post autor: TheTropiciel » 05 sie 2016, 13:36

Szczerze wali mnie ten apdejt do 10tki, pracowałem na nim w szkole wiele razy i ni jak mi się ten system nie podoba :P .
Zaś co się tyczy samej stabilności i testów to powiem tak:
Memtesta zrobiłem w połowie, bo trwał już ponad 2.5h, errorów nie wykrył.
Napięcia mierzyłem chwilę na pulpicie i w czasie 30min gry w Rocket League (DX9):
Obrazek

Przez parę ostatnich dni nic mi się nie działo o dziwo, ale jak chciałem se w CS:GO pyknąć rundkę to po kwadransie już crash wystąpił...dodam tylko, że gra musiała zrobić "Instalację DX" :/ .
EDIT. Wyłączyłem interfejs Areo i mam teraz zwykły nieprzeźroczysty, grałem 2h i wszystko działa, może to on koliduje mi z grami :wtf: .
EDIT 2. Próbowałem pograć po raz kolejny i co się stało? Crash...nosz karwa!
Odpinam monitor na czas gry i sprawdzę jak będzie, ale śmieszne by było to, jeśli to on zawadza, no bo niby czym miałby to robić ಠ_ಠ .
EDIT 3. Odpięcie monitora nie poskutkowało, po pewnym czasie i tak miałem crash-a...any ideas? :cry3:
When you see a lot of enemies in some clusterfuck, grab your Carver and RIP & TEARObrazek

UNMIGHTYpl

Dinozaur 2013 Baretka NOSAT
Posty: 127
Rejestracja: 14 gru 2013, 7:16
Medals: 2
Postać PlanetSide 2: UNMIGHTYpl

Re: Problem z grami opartymi na DX9

Post autor: UNMIGHTYpl » 08 sie 2016, 7:20

Pozostaje żmudne wykluczanie poszczególnych elementów, ja bym grafikę podmienił, jak nie ona to reinstalka systemu... i nie broniłbym się przed 10 ;P
Niewiedza jest błogosławieństwem... wiedza wybawieniem.

Awatar użytkownika
TheTropiciel

Diamentowy Karabin Baretka NOSAT Saltynels
Posty: 99
Rejestracja: 18 lip 2014, 12:38
Medals: 3
Postać PlanetSide 2: TheTropiciel

Re: Problem z grami opartymi na DX9

Post autor: TheTropiciel » 09 sie 2016, 16:08

Hahah :D. Ostatnio z Dupiszczem sprawdzaliśmy co może być winą, polecił mi ustawienie taktowań karty na fabryczne, co jak się okazało przyniosło pozytywny skutek :yay: . FPSy w Planecie mi się ustabilizowały, nic mi nie crash-uje, pewnie napięć nie trzymała przy OC i temu te BsoD-y miałem ;) .
When you see a lot of enemies in some clusterfuck, grab your Carver and RIP & TEARObrazek

UNMIGHTYpl

Dinozaur 2013 Baretka NOSAT
Posty: 127
Rejestracja: 14 gru 2013, 7:16
Medals: 2
Postać PlanetSide 2: UNMIGHTYpl

Re: Problem z grami opartymi na DX9

Post autor: UNMIGHTYpl » 10 sie 2016, 7:20

A o podkręcaniu nic nie pisałeś... :D
Grunt, że działa, gratsy.
Niewiedza jest błogosławieństwem... wiedza wybawieniem.

Awatar użytkownika
TheTropiciel

Diamentowy Karabin Baretka NOSAT Saltynels
Posty: 99
Rejestracja: 18 lip 2014, 12:38
Medals: 3
Postać PlanetSide 2: TheTropiciel

Re: Problem z grami opartymi na DX9

Post autor: TheTropiciel » 10 sie 2016, 13:10

Dałem screena z MSI Afterburner, nwm czemu zapomniałem dopisać, że karta jest/była podkręcona :lol3:
When you see a lot of enemies in some clusterfuck, grab your Carver and RIP & TEARObrazek

Awatar użytkownika
TheTropiciel

Diamentowy Karabin Baretka NOSAT Saltynels
Posty: 99
Rejestracja: 18 lip 2014, 12:38
Medals: 3
Postać PlanetSide 2: TheTropiciel

Re: Problem z grami opartymi na DX9

Post autor: TheTropiciel » 22 sie 2016, 22:08

Jak się po paru dniach okazało, problem był z samą kartą więc wysłałem ją na gwarancję, a teraz czekam na swojego nowego GTX 1060, także temat do zamknięcia :ok: .
When you see a lot of enemies in some clusterfuck, grab your Carver and RIP & TEARObrazek

Awatar użytkownika
Czak Noriz

Diamentowy Karabin Certyfikowany Medyk Baretka NOSAT
Oficer
Posty: 528
Rejestracja: 15 lis 2014, 18:41
Medals: 3
Lokalizacja: Szczecin Abandoned Offices
Postać PlanetSide 2: CzakNoriz

Re: Problem z grami opartymi na DX9

Post autor: Czak Noriz » 23 sie 2016, 0:49

Zatem jeb do archiwum.
Obrazek

IN CASE OF EMERGENCY BREAK THE GLASS AND CALL YOUR MAX UNIT

Zablokowany