Lanesmash season 2016

Lanesmash etc.
Awatar użytkownika
RachitynowyJoe
[PL13]
Posty: 100
Rejestracja: 14 paź 2013, 13:37

Post autor: RachitynowyJoe » 07 gru 2015, 15:13

myśleliście może o tym? Składam drużynę w PL13 ale 24 osób mieć nie będziemy. Chcielibyście może połączyć siły?

Awatar użytkownika
Agumi

Diamentowy Karabin Dinozaur 2013 Certyfikowany Medyk Baretka NOSAT
Generał w stanie spoczynku
董事会成员
Posty: 325
Rejestracja: 18 maja 2013, 19:55
Medals: 5
Lokalizacja: Bytom/Warszawa
Postać PlanetSide 2: Agumi
Kontakt:

Post autor: Agumi » 07 gru 2015, 15:23

Myślę, że można próbować :D

Awatar użytkownika
RachitynowyJoe
[PL13]
Posty: 100
Rejestracja: 14 paź 2013, 13:37

Post autor: RachitynowyJoe » 09 gru 2015, 15:38

Dzisiaj będę robił tryouty wewnątrz PL13, może chcecie lub ktoś od was przyjść i posłuchać, zobaczyć jak to wyglądać ma. I tak zarezerowałem 24 konta więc miejsca powinno być.

Skopiuje tutaj program to przynajmniej będzie wiadomo co i jak:

Jak to będzie wyglądać:

Etap pierwszy - piechota
W tym etapie podzielimy się na dwie równe drużyny i będziemy grac tak jak na sparringach kiedyś. Z drobną różnicą. Ja + jedna osoba będziemy iść gdzie indziej i przez parę minut będziemy walczyć 1v1 ulubioną klasą tej osoby. Po co to jest? Chce ocenić wasze umiejętności strzelania. Bynajmniej nie chodzi o to by mnie pokonać czy coś tam. Chce jednak to ocenić. Dla większości klas, umiejętności strzelania nijak nie świadczą jak ktoś gra tą klasą jako całość ale od tego będzie sam sparring. Na tym 1v1 możecie używać dowolnego sprzętu, czy to granaty, rakietnice, cokolwiek. Chce zobaczyć jak pokonujecie przeciwnika tą klasą.

Etap drugi - harrasery
Znowu podzizelimy się na dwie ekipy i będziemy walczyć harraserami. Będzie można respić harrasery od nowa aż do końca czasu.
Harrasery to pojazd który wymaga bardzo dobrej komunikacji w zespole i pozycjonowania. Jeśli ktoś wie i rozumie jak jeździć harraserem to bardzo możliwe, że wie jak jeździć czołgiem na lanesmashach.

Etap trzeci - przzerwa na siku i walka na noże
Dobra, tu postawimy sobie dwa sundki i będziemy zabijać się nożami. Każdy będize mógł iść na siku itd. Chodzi o to też by zregenerować resourcy przed kolejnym etapem(to będzie 7 minut)

Etap czwarty - ESFy
nie ma co ukrywać, powietrze to mega ważny aspekt lanesmashy. Dlatego wszyscy wylecimy w powietrze. Wiem, że bardzo dużo osób nie potrafi latać. Ale nie unikniemy tego i tak i tak Big Grin

Posłowie
Wszystko nagram i postaram się udzielać uwag na bieżąco. Program treningowy postaram się dobrać każdemu na podstawie analizy.

Awatar użytkownika
Niesyto

Dinozaur 2012 Baretka NOSAT
Posty: 391
Rejestracja: 19 paź 2013, 15:16
Medals: 2
Postać PlanetSide 2: Niesyto

Post autor: Niesyto » 09 gru 2015, 18:18

Zapomniałeś napisać o której to będzie

Awatar użytkownika
RachitynowyJoe
[PL13]
Posty: 100
Rejestracja: 14 paź 2013, 13:37

Post autor: RachitynowyJoe » 09 gru 2015, 19:05

ups. Godzina 20:00 teamspeak ts.planetsidebattles.org

Awatar użytkownika
RachitynowyJoe
[PL13]
Posty: 100
Rejestracja: 14 paź 2013, 13:37

Post autor: RachitynowyJoe » 14 gru 2015, 14:03

ok, kiedy mogę wpaść do was na teamspeak i pogadać o tej koncepcji? Wspólnej drużynie na lanesmash? Słyszałem, że pytać powinienem Agumi głównie.

Awatar użytkownika
Niesyto

Dinozaur 2012 Baretka NOSAT
Posty: 391
Rejestracja: 19 paź 2013, 15:16
Medals: 2
Postać PlanetSide 2: Niesyto

Post autor: Niesyto » 14 gru 2015, 15:41

Zazwyczaj dużo ludzi jest w weekendy godzina 19-22. Ale u nas to jest różnie.

Awatar użytkownika
RachitynowyJoe
[PL13]
Posty: 100
Rejestracja: 14 paź 2013, 13:37

Post autor: RachitynowyJoe » 18 sty 2016, 16:45

Witam kordialnie (i ponownie).

Co do samego Lanesmasha, w którym to mamy wspólną druzynę napisze osobny, obszerny i informacyjny post, na tyle długi by nikt go nie przeczytał ale póki co niech wystarczą te informacje:

- Drużynę formujemy P0L+PL13+ELME
- Pierwszy mecz przeciwko GOON i FRMD odbędzie się na poczatku lutego
- w najblizszym czasie zostanie zrobiona stronka na reddicie do zamieszczania wszystkich informacji w jednym miejscu. Dostęp będzie dla osób zainteresowanych. Stworzona będzie dlatego bo pisanie w 4 miejscach jest kłopotliwe
- pierwszy trening grupowy odbędzie się tę środę o 20:30. Teamspeak to ts.planetsidebattles.org . Szukać kanału na którym jest RachitynowyJoe. Zależnie od ilości ludzi zrobimy albo meczyk ~12vs12 albo pełnego lanesmasha ~24vs24. Każdy kto chce zobaczyć jak to wygląda jest zaproszony naturalnie

Awatar użytkownika
DreDpl

ŻOŁD Diamentowy Karabin Pilot Dinozaur 2012
Death Incarnate Certyfikowany Medyk Baretka NOSAT The one
Oficer
Posty: 1389
Rejestracja: 11 sty 2013, 2:32
Medals: 8
Lokalizacja: Opole
Postać PlanetSide 2: DreDpl
Kontakt:

Post autor: DreDpl » 18 sty 2016, 17:31

Postaram się być ... ale nie gwarantuję swojego późniejszego udziału. Tak jak napisałeś: przyjdę, zobaczę i po tym zdecyduję.
Obrazek

IN CASE OF EMERGENCY KEEP CALM AND CEASE FIRE, I'M ON YOUR SIDE!!

Awatar użytkownika
Vorthax

Pilot Diamentowy Karabin Dinozaur 2012 Baretka NOSAT
Administrator
Posty: 848
Rejestracja: 13 sty 2013, 0:08
Medals: 4
Postać PlanetSide 2: Vorthax

Post autor: Vorthax » 18 sty 2016, 17:44

Wpadnę zobaczyć jak to wygląda.

Awatar użytkownika
LTKLpl

ŻOŁD Pilot Dinozaur 2013 Baretka NOSAT
Oficer
Posty: 653
Rejestracja: 12 maja 2013, 19:22
Medals: 4
Postać PlanetSide 2: LTKLpl

Post autor: LTKLpl » 18 sty 2016, 18:11

Rachityn chciałbym zapytać cię o jedną bardzo istotną dla mnie rzecz: mecze planujecie bardziej w tygodniu, czy bardziej w weekendy?

Jeśli w tygodniu to niestety odpadam, mam wtedy do dyspozycji jedynie lapka z Potato Modem na którym szybko zaczynam się denerwować :D
Obrazek

Awatar użytkownika
RachitynowyJoe
[PL13]
Posty: 100
Rejestracja: 14 paź 2013, 13:37

Post autor: RachitynowyJoe » 18 sty 2016, 18:18

LTKLpl napisał(a):

Rachityn chciałbym zapytać cię o jedną bardzo istotną dla mnie rzecz: mecze planujecie bardziej w tygodniu, czy bardziej w weekendy?

Jeśli w tygodniu to niestety odpadam, mam wtedy do dyspozycji jedynie lapka z Potato Modem na którym szybko zaczynam się denerwować :D
Mecze z tego co się orientują są w tylko w piątki, soboty i niedziele. Jednak bardziej tricky jest to kiedy będziemy trenować i robić sobie jaja na Jaegerze. To prawie na pewno w środy, a czy inne terminy? Na razie nie wiem

Awatar użytkownika
RachitynowyJoe
[PL13]
Posty: 100
Rejestracja: 14 paź 2013, 13:37

Post autor: RachitynowyJoe » 19 sty 2016, 12:55

Kolejny update:

Stwoarzyłem subreddita do komuniakcji w ramach drużyny. https://www.reddit.com/r/PELM/

Trzeba poprosić o access by móc go czytać. Tam będą omawiane wszystkie sprawy związane z drużyną, postaram się pisać czasami tutaj też ale lepiej mieć wszystko w jednym miejscu. Jak ktoś ma pytania to mój user to u/RachitynowyJoe

Dodatkowo: ELME nie wie czy zbierze ludzi na tę środę(jutro) ale sam sparring zostaje, najwyżej zrobimy go z innym układem drużyn

[EDIT: klikalny link - Say]

Awatar użytkownika
DreDpl

ŻOŁD Diamentowy Karabin Pilot Dinozaur 2012
Death Incarnate Certyfikowany Medyk Baretka NOSAT The one
Oficer
Posty: 1389
Rejestracja: 11 sty 2013, 2:32
Medals: 8
Lokalizacja: Opole
Postać PlanetSide 2: DreDpl
Kontakt:

Post autor: DreDpl » 19 sty 2016, 15:20

W jaki sposób uzyskamy dostęp do serwera Jaeger na treningi? Czy tylko mecze będą się tam odbywać? Jeśli tak to gdzie będziemy trenować?
Obrazek

IN CASE OF EMERGENCY KEEP CALM AND CEASE FIRE, I'M ON YOUR SIDE!!

Awatar użytkownika
RachitynowyJoe
[PL13]
Posty: 100
Rejestracja: 14 paź 2013, 13:37

Post autor: RachitynowyJoe » 19 sty 2016, 15:36

DreDpl napisał(a):

W jaki sposób uzyskamy dostęp do serwera Jaeger na treningi? Czy tylko mecze będą się tam odbywać? Jeśli tak to gdzie będziemy trenować?
Kiedyś dałem na ten temat posta, przekleję go tutaj. Nie jest to bezpośrednia odpowiedź na twoje pytanie ale i tak powinienem go tu umieścić na przyszłość. Bezpośrednia odpowiedź jest poniżej.
Silnik_Od_Jelcza napisał(a):

Dokument z zapisami: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Aby uniknąć nieporozumień i nieco przyspieszyć organizacje tego eventu zrobiłem punkt po punkcie jak to wygląda od początku. Mam nadzieje, że będzie przydatne:
1) Logujemy się na teamspeaka ts.planetsidebattles.org
2) Szukamy kanału OvO(powinien tam być zalogowany RachitynowyJoe)
3) wchodzimy na kanał
4) O wyznaczonej godzinie zaczyna się wprowadzenie i odczytanie zasad
5) Wszyscy zalogowani proszeni są o potwierdzenie swojej obecności za pomocą znaczka X w komentarzach na liście w dokumencie
6) Rozdawane są konta. Trzeba zalogować się z launchera gry poprzez Login in to new account. Za pomocą podanego loginu i hasła
7) Będą tam 3 gotowe postacie o różnych battlerankach. Nie kasować ich!!! Posługujemy się tymi postaciami. Mają one po 1mln certów więc można wykupić wszystko
8) Logujemy się na postacie i ustawiamy sobie loadouty(kupujemy bronie i zmieniamy ekwipunek). Na teamspeaku przed nickiem wpisujemy numer postaci. W tym czasie prowadzący ustawi drużyny.
9) Po ogłoszeniu drużyn(w dokumencie za pomocą rubryki drużyny) ustalana jest mapa. Należy się zalogować do frakcji wyznaczonej przez drużynę
10) Na warpgate lub w dowolnym momencie formujemy squad. Musi się nazywać "Sparring na Jaegerze" i nie wolno dołączać do innych squadów lub dołączać do walk nie wyznaczonych przez prowadzącego
11) Po sformowaniu squadu i ustawieniu na placówce następuje odliczanie na /yell i rozpoczyna się rozgrywka

Zapraszam wszystkich! - do wyczerpania miejsc naturalnie :D
Jakby co zasady mogą się zmieniać wedle uznania ale przede wszystkim bedą takie jak na sparringach. Możemy się nimi bawić i taki mam zamiar.

Ale konkretnie odpowiadając:
1) Konta uzyskuje się poprzez rezerwację ich u PSB. Zajmuję się tym zazwyczaj ja więc nie musicie się tym kłopotać. Jeśli jednak chcecie wiedzieć jak to działa to zrobiłem kiedyś na ten temat poradnik: http://pl13.com.pl/thread-1461.html
2) Nie, można do niego dostać się poprzez otrzymanie kont w ramach rezerwacji i można na nim robić dowolne rzeczy o ile nie przeszkadzają one w innych eventach odbywających się w tym samym czasie(nie przeszkadzać innym użytkownikom)
3) Nie, więc będziemy trenować na Jaeger choć nie tylko. Planuje też zrobić sobie od czasu do czasu treningi na Miller TR aby zgrać się z ELME bardziej ale to jest temat jeszcze otwarty. Sam temat treningów jest bardziej elastyczny i będzie dostosowany do potrzeb. Będą treningi dla lotników aby mogli ćwiczyć, treningi harraserami aby udoskonalać umiejętności walki w grupie tymi pojazdami oraz innego rodzaju. To płynna kwestia na razie. Nawet dzień treningów może się zmieniać, środa została kiedyś wybrana przeze mnie bo mi najbardziej pasowała ale nie jest absolutnie konieczna

Awatar użytkownika
RachitynowyJoe
[PL13]
Posty: 100
Rejestracja: 14 paź 2013, 13:37

Post autor: RachitynowyJoe » 27 sty 2016, 10:27

Dzisiaj kolejny sparring i to taki który miał być w zeszłym tygodniu. Dzisiaj przybędzie ELME(choć zapowiadają skład 7-8 osób więc bez szału). Nareszcie można zobaczyć jak soie radzą dwa składy z docelowymi dowódcami.

Awatar użytkownika
RachitynowyJoe
[PL13]
Posty: 100
Rejestracja: 14 paź 2013, 13:37

Post autor: RachitynowyJoe » 05 lut 2016, 10:34

Nagranie z ostatniego sparringu z ELME, może ktoś się zaciekawi tym nieco :D

https://www.youtube.com/watch?v=TJYTqyqeaBw

Co do reszty w formie ćwiczebnej wprowadzimy pewne zmiany:
1) Zrobimy mieszane drużyny(dla potrzeb blansu i wymiany handlowej idei)
2) Dodamy specjalne scenariusze do naszego portfolio treningów. Pierwszym bedzie obstawienie punktu i obrona przed oponientem możliwie wszystkimi sposobami.
3) Zmieniamy termin na Sobotę - aby więcej osób mogło przyjść. W środę nadal będą się odbywać treningi ale zapewne w stricte polskim gronie

Co myślicie o tych zmianach?

+++++
W najbliższym czasie będziemy chcieli przeprowadzić próby lotnicze by wyłonić dedykowanych pilotów. Będa to w sposób oczywisty dogfighty między zgłoszonymi pilotami. Macie chętnych?

AwangardowyKaloryfer

ŻOŁD Diamentowy Karabin Dinozaur 2013 Baretka NOSAT
The one
Posty: 93
Rejestracja: 26 cze 2013, 8:05
Medals: 5

Post autor: AwangardowyKaloryfer » 05 lut 2016, 11:18

zaciekawiłeś mnie

Awatar użytkownika
DreDpl

ŻOŁD Diamentowy Karabin Pilot Dinozaur 2012
Death Incarnate Certyfikowany Medyk Baretka NOSAT The one
Oficer
Posty: 1389
Rejestracja: 11 sty 2013, 2:32
Medals: 8
Lokalizacja: Opole
Postać PlanetSide 2: DreDpl
Kontakt:

Post autor: DreDpl » 05 lut 2016, 11:26

W przyszłą środę myślę że znajdę czas żeby się pojawić. Soboty zostały dodane jako dni treningowe - łącznie z tą sobotą i czy godzina bez zmiany ( 21-sza ) ?
A co do lotników to jest kilku ale nie wiem czy zainteresowanych w wzięciu udziału w LS. Popytam dziś i przez resztę weekendu.
Obrazek

IN CASE OF EMERGENCY KEEP CALM AND CEASE FIRE, I'M ON YOUR SIDE!!

Awatar użytkownika
RachitynowyJoe
[PL13]
Posty: 100
Rejestracja: 14 paź 2013, 13:37

Post autor: RachitynowyJoe » 05 lut 2016, 11:38

DreDpl napisał(a):

W przyszłą środę myślę że znajdę czas żeby się pojawić. Soboty zostały dodane jako dni treningowe - łącznie z tą sobotą i czy godzina bez zmiany ( 21-sza ) ?
A co do lotników to jest kilku ale nie wiem czy zainteresowanych w wzięciu udziału w LS. Popytam dziś i przez resztę weekendu.
Dopiero od przyszłej soboty czyli: 13-02.
Godzina bez zmian czyli 20:30. Od 20:15 rozpocznie się rozdawanie kont i robienie loadoutów.

Ogólnie schemat będzie taki:
środa - otwarte sparringi, dzielimy się na 2 drużyny, ćwiczymy piechotnie, a potem pojazdami wedle potrzeb - dogfighty ESFami, pojedynki harraserami itd zależnie od chęci
Sobota - oficjalna sesja treningowa - jeden scrim na zasadach PSBL na jednej wybranej placówce oraz jeden specjalny trening, w tę sobotę będzie to obrona punktu wszelkimi możliwymi sposobami, właczając w to maxy, spotterki, beacony itd.

Co do lotników to jeszcze nie ma ustalonego terminu kiedy będziemy robić te tryouty ale zapraszam każdego kto chce się podogfightować nawet jeśli nie chce brać udziału w samym lanesmashu. Zawsze będzie dzięki temu lepsza skala jaki poziom mamy i na co możemy sobie pozwolić w samym meczu później

Awatar użytkownika
LTKLpl

ŻOŁD Pilot Dinozaur 2013 Baretka NOSAT
Oficer
Posty: 653
Rejestracja: 12 maja 2013, 19:22
Medals: 4
Postać PlanetSide 2: LTKLpl

Post autor: LTKLpl » 05 lut 2016, 15:35

Silnik_Od_Jelcza napisał(a):

(...) Zmieniamy termin na Sobotę (...)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
RachitynowyJoe
[PL13]
Posty: 100
Rejestracja: 14 paź 2013, 13:37

Post autor: RachitynowyJoe » 09 lut 2016, 12:08

Trochę copy pasta ale wybaczcie mi to bo pisanie paru tesktów na 3 różne strony jest ... pracochłonne. Uwaga, tekst jest bardzo duży! Wersja "Nie chce mi się czytać" na dole.

Mamy datę i dane pierwszego meczu

[center]PELM vs F00D
20/02 - Sobota
19:00 czasu polskiego[/center]


1) Drużyny: PELM (PL13 & P0L & ELME) vs F00D (FRMD & G00N)


Zacznę od analizy drużyny przeciwnej:
- FRMD(Formido) - według statystyk ( http://stats.dasanfall.com/ps2/outfit/FRMD ) wyglądają na dosyć przeciętny outfit. Ich rostrzał klas odpowiada typowemu ogólnemu outfitowi. Mają wysoki średni BR ale ich najlepsi członkowie mają niską aktywność.
- G00N (Goon Brigade) - tu sprawa ma się ciut inaczej. Statystyki mają przeciętne( http://stats.dasanfall.com/ps2/outfit/G00N ), ale jednak ich rozkład klas jest niepokojący. Prawie każdy z nich mainuje HA. Oraz mają paru całkiem przerażających lotników. Także ich najlepsi gracze są dosyć aktywni. Z tego co pamiętam także aktywnie latali w serversmashach więc nie ma co ignorować ich lotnictwa. Nie ma to jednak samych plusów, jeśli mainują HA tak masowo to gorzej radzą sobie z normalną grą w składzie i co więcej, są mniej zoorganizowani jako całość. Sądzę, że może nie być ich w przeciwnej drużynie pełnej 12 ale to moje przypuszczenia raczej niż dowody.

Więc:
- Tak jak my nie mają doświadczenia w lanesmashach
- Oba te outfity są z różnych frakcji więc w ograniczony sposób mogą grać na codzień ze sobą... czyli tak jak my
- przynajmniej patrząc po stronie z rezerwacjami kont: nie ćwiczą oni na Jaegerze wcale. Nadal mogą ćwiczyć na test serwerze albo mieć prywatne konta(dostali je teraz tak jak my) ale mamy jakiś plus.
- nie znamy ich, nie wiemy jak grają i jakie mają słabości.
- mają większą paletę doświadczonych graczy. Nie oszukujmy się, mają paru naprawdę dobry graczy z różnych dziedzin.

2) Ścieżka / Lane : Crimson Bluff Tower - Zurvan Storage Yard - Zurvan Amp Station - Zurvan Pump Station - The Crown

Hmmm, ścieżka jest dosyć ciężka. Po pierwsze są to same double stacki(budynki ze identycznymi schodami, otawrtym dachem i balkonem. Po drugie nigdzie nie da się ukryć sunderera, nie ma garaży, niczego. Po trzecie bazą neutralną jest duża baza - Zurvan Amp station. 3 punkty do obsadzenia i wygrania.
Nie jest jednak tak, że jest bez plusów. Amp stacja posiada wieże przeciwlotnicze więc w przypadku przegranej w powietrzu można wyrównać szansę przejmując te AA. Jest ich tam mnóstwo więc wróg, nawet jeśli będzie chciał je zniszczyć to się napoci. Z drugiej strony działa to w obie strony i jeśli my będziemy mieli (jakimś cudem) przewagę w powietrzu to my będziemy zapewne walczyć z tym AA.
Dodatkowo, spawny będą utrzymywane przez samą AMP stację póki będziemy mieli punkty więc teoretycznie sunderery będą mniej krytyczne.

3) Gramy VS przeciwko TR

Heh, same dobre wieście co? :D Akurat frakcja VS mnie osobiście się podoba, najłatwiejsze w użyciu i najprecyzyjniejsze bronie (Orion mniam). Pod względem czystej piechoty ta frakcja przynajmniej nie ustępuje reszcie.
ALE co z tym idzie to MAXy i pojazdy.
MAXy vanu są trochę zwodnicze. Są bardzo dobre na średni dystans i fakt, że mają niesamowicie pojemne magazynki sprawia, że są praktyczne przy walkach. Do tego Comety to najlepsza broń ppanc i anti max w grze. ALE... gra się nimi ZUPEŁNIE inaczej niż NC :D MAXy vanu grają jak zwykła piechota, ostrzeliwują się, chowają, robią ADAD. Kolosalna różnica w stosunku do MAXów NC które muszą podejść jak najbliżej i jak najszybciej. Nie ma co ukrywać, mamy zerowe doświadczenie w tym MAXsie.
Pojazdy VS za to są ich mocną stroną. ESF ma bardzo dobre noseguny i profil przy dogfighcie(ale uwaga, w walkach grupowych jest gorzej dlatego trzeba się pilnować). Bronie A2G to już gorzej, o ile nie będziemy mieli całkowitej dominacji w powietrzu to nie skorzystamy z LPPA.
Za to magrider i harraser już miodzio. Oba mają dostęp do bardzo dobrych broni Apheliona czyli vulcana na sterydach oraz Sarona, który jest najbardziej uniwersalną bronią w grze(na piechotę spoko, na odległość spoko i na bliski dystans spoko). Do tego magrider, miodzio. Jeśli wykorzystamy manewrowość maga to ich sundki nie będą istnieć. Prowler nie powinien mieć szans.
Więc brakuje nam treningu. Musimy mocno potrenowac Vanuchy i dostęp do jaegera nam w tym mega pomoże.

4) Podsumowanie

Chyba proste, podjeście czysto szachowe: musimy mieć najwięcej punktów bicia. Im lepiej się przygotujemy tym większe mamy szansę na wygraną, proste.
Po pierwsze: musimy wytrenować się we frakcji. Nasza piechota poradzi sobie dobrze, w to wierzę(ale i tak będziemy trenować scruby, nie myślcie inaczej) ALE maxy i pojazdy musimy poznać. Akurat są mega fajne, ale przynjamniej Magrider to pojazd z innej bajki. Ale dobrze wykorzystywany powoduje fale rage'u przeciwników o czym wiele razy się przekonaliście ( "Jak on tam wjechał?" )
Po drugie: znajomość placówek. Musimy je znać jak własną kieszeń i znać wszystkie tricki do wykorzystania.
Po trzecie: strategia, wiemy już wszystko więc możemy planować. Nie tylko jak wygrać na danej placówce ale też co zrobić jak przegramy na niej. Mnóstwo ludzi popełnia ten błąd, że robią super super strategię wygranej i gdy potem przegrają to budzą się z ręką w nocniku bo nie wiedzą jak grać dalej. Musimy wiedzieć co robić gdy przegramy w powietrzu, na ziemi, czy też gdzie i jak się bronić. To nie jest podejście przegranego tylko rozsądnego. I liczę tu na waszą pomoc bo jedna głowa to za mało.
Po czwarte i najważniejsze: Nic nie zastąpi waszych indywidualnych umiejętności. Więc podchodźcie krytycznie do swojej gry, zobaczcie czemu giniecie w tej czy innej sytuacji, co jest waszą mocną, a co słabą stroną. Poproście ludzi o pomoc. Mamy konta na Jaeger teraz. Jeśli chcecie potrenować magridera to proszę bardzo. Jeśli chcecie potrenować pojedynki 1 na 1 to służę pomocą. Jeśli chcecie pograć kosą to dawajcie. Sky is the limit.

Ale też i po piąte: Spokojnie, to jest tylko mecz towarzyski. Nie jest rankingowy tylko poglądowy. Nic się nie stanie jeśli przegramy ale też nic się nie stanie jeśli wygramy. Jestem wielce zhype'owany tym meczem bo czuję że zagram w coś nowego dlatego jestem tak aktywny. Daje to głęboki sens grze co jest mega fajne. Ale nie musicie się przejmować. Powyższe punkty to przepis na sukces, nie wasza praca domowa. Ja postaram się dać wam okazję do zrobienia ich ale zmuszać nie będę. To tylko gra.

ESSEY COMPLETE

Nie chce mi się czytać
Najbliższy mecz 20/02 - Sobota o 19:00 czasu polskiego. Gramy przeciwko F00D (G00N i FRMD). Gramy na ścieżce The Crown - Crimson Bluff Tower. Gramy VS przeciwko TR. Zapraszam na treningi

Pytanie do was: Czy znacie te outfity: G00n i FRMD? Dobre są? Co o nich sądziecie?

Przypominam tez, że w środę mamy sparring na Jegerze(wstęp wolny), a w sobotę normalny trening drużyny lanesmashowej

Awatar użytkownika
LTKLpl

ŻOŁD Pilot Dinozaur 2013 Baretka NOSAT
Oficer
Posty: 653
Rejestracja: 12 maja 2013, 19:22
Medals: 4
Postać PlanetSide 2: LTKLpl

Post autor: LTKLpl » 09 lut 2016, 13:00

trening drużyny lanesmashowej
Mhm, zabrzmiało jakby jej skład był już ustalony i zamknięty na wszelkie modyfikacje. Czy tak jest? Np. dla takiego mnie wszelka aktywność w Planecie w środy niet, dopiero po przestawieniu na soboty mogę uczestniczyć. Czy wyklucza mnie to z ewentualnego uczestnictwa w evencie?
Obrazek

Awatar użytkownika
RachitynowyJoe
[PL13]
Posty: 100
Rejestracja: 14 paź 2013, 13:37

Post autor: RachitynowyJoe » 09 lut 2016, 13:10

LTKLpl napisał(a):
trening drużyny lanesmashowej
Mhm, zabrzmiało jakby jej skład był już ustalony i zamknięty na wszelkie modyfikacje. Czy tak jest? Np. dla takiego mnie wszelka aktywność w Planecie w środy niet, dopiero po przestawieniu na soboty mogę uczestniczyć. Czy wyklucza mnie to z ewentualnego uczestnictwa w evencie?
Nie jest ustalona drużyna i zresztą nigdy nie będzie to stały garnitur osób. Oficjalne zapisy zaczną się od przyszłego tygodnia, nieoficjalnie zresztą też :D

To rozgraniczenie wynika bardziej z faktu jak te treningi/sparringi wyglądają:
Środowe treningi to głównie walki piechotne oraz indywidualne treningi osobiste. Tutaj jest miejsce na choćby pojedynki jeden na jeden pojazdami/piechotą czy dwa na dwa czołgami/harraserami/libkami. Tutaj większa swoboda no i mniejsze skupienie na samym lanesmashu, a bardziej na graczach i teamworku ogólnie pojętym
Sobota natomiast to treningi pod serversmasha czyli tak jak pisałem wcześniej: jeden pojedynek dwóch drużyn piechotny(nigdy tego nie zawiele) i jeden specjalny scenariusz treningowy który ma nas przygotować do gry np Walka z pełną obroną punktu z maxami, pojazdami itd. Większe walki pojazdów np pare harraserów na pare harraserów. Takie scenariusze które sa tworzone stricte pod lanesmasha i na placówkach lanesmashowych

różnica nie jest kolosalna ale jednak będzie zasadnicza. Z braku lepszego słowa nazwałem to treningiem drużyny lanesmashowej :D

A wiecie może coś ta temat tych FRMD i G00N. Ja nic o nich nie wiem szczerze mówiąc. FRMD to NC na millerze, jak grają może wiecie?

Awatar użytkownika
Niesyto

Dinozaur 2012 Baretka NOSAT
Posty: 391
Rejestracja: 19 paź 2013, 15:16
Medals: 2
Postać PlanetSide 2: Niesyto

Post autor: Niesyto » 09 lut 2016, 14:06

G00N często lata galaxy więc musimy mieć coś co będzie ich ściągać. Dobrze się z nimi walczy. Wydaje mi się że strzelamy od nich lepiej, ale nie są słabi. Dość dobrze zgrani, do budynku zawsze wpadają czerwoną masą. Ogólnie dość dobry outfit, lepszy od ELME z którymi grami. Formido nie kojarzę.

Awatar użytkownika
DreDpl

ŻOŁD Diamentowy Karabin Pilot Dinozaur 2012
Death Incarnate Certyfikowany Medyk Baretka NOSAT The one
Oficer
Posty: 1389
Rejestracja: 11 sty 2013, 2:32
Medals: 8
Lokalizacja: Opole
Postać PlanetSide 2: DreDpl
Kontakt:

Post autor: DreDpl » 09 lut 2016, 14:55

Zarówno FRMD jak i GOON'y znam. Formido to outfit NC na Millerze nieduży ale zgrany. GOON'y to TR z Millera, nieco bardziej masówka i szturmy na punkt "po trupach do celu" - fajnie się ich wykańcza kiedy jest solidna obrona punktu ... ale potrafią zaskoczyć i przypuścić zmasowany atak jednym wejściem, a bokami puścić lepszych graczy i w ten sposób wykończyć obronę. Szykuje się ciekawy mecz. Chciałbym w nim uczestniczyć.
Zerknę sobie w któryś dzień dokładniej jak grają Formidy bo w czasie nornalnej gry nie zauważa się ich zbytnio. Raz na jakiś czas gdzieś tam śmigną ale nic co zapadło by mi w pamięci. Z tego co kojarzę to zdaje się że obronę opierają w dużej mierze na MAX'ach.
Obrazek

IN CASE OF EMERGENCY KEEP CALM AND CEASE FIRE, I'M ON YOUR SIDE!!

Awatar użytkownika
RachitynowyJoe
[PL13]
Posty: 100
Rejestracja: 14 paź 2013, 13:37

Post autor: RachitynowyJoe » 10 lut 2016, 12:34

Część z was już wie ale powiem to już teraz. ELME dzieli się jako outfit i ich drużyna kompetetywna odchodzi by sformowac nowy outfit. Wiedziałem o tym od jakiegoś czasu(zostałem ostrzeżony) ale dżentelmeńską umową zostałem zobowiązany do nie rozgłaszania tego.

Chciałbym wam przedstawić Red Wolf (RVV), naszego nowego/starego partnera drużyny Lanesmashowej.
Mianowicie kompetetywni gracze z ELME postanowili odłączyć się i zrobić osobny outfit, skupiający się na grze mniejszą grupą i działania eksperckie. Nie rozchodza się w konflikcie z ELME, raczej będą traktować to jako swoistą akademię.

Jak to oceniam? różnie :P Przede wszystkim to ci sami ludzie więc nie ma dramatycznej zmiany. Ale będą teraz grac nie w plutonach, a w składach co da im mnóstwo. Także charakter outfitu się zmieni, zergfity nie wymagają dużo i dużo nie dają w zamian.
Oczywiście nie można nie zauważyć socjologicznego efektu: Będą mieli hype ale też może on być na ich niekorzyść.

Ale no to już jest dokonane. Treść oficjalnego posta na reddicie: http://www.reddit.com/r/MillerPlanetsid ... roduction/

To co widzę dla nas: Możemy teraz robić wspólne traitor opy i rozmowy na ten temat przeprowadzę wkrótce.

[small][EDIT: ludzie naprawdę nie lubią robić klikalnych lików :C - Say][/small]

Awatar użytkownika
RachitynowyJoe
[PL13]
Posty: 100
Rejestracja: 14 paź 2013, 13:37

Post autor: RachitynowyJoe » 11 lut 2016, 12:26

Dzięki wszystkim za przyjście wczoraj, przyjemnie się grało(choć dostałem w dupę). Naprawdę licznie się pokazaliście co było naprawdę fajne! Następna okazja w sobotę o 20:30 tym razem razem z czerwonymi wilkami.

Poniżej analiza, którą zrobił Polegeist i Ja. Jeśli macie własne przemyślenia to napiszcie, upewnie się, że będą zmieszczone wszędzie

Polegeist - dw. drużyny 2
To może streszcze w paru zdaniach co dzisiaj się działo.
Początkowo przed 20 spotkaliśmy się w gronie 4 osób by omówić miejsca na sundki, z biegiem czasu z tej oddolnej inicjatywy pojawiło się więcej i coraz więcej osób.
Po omówieniu sundków oraz tricków z wejściem na niektóre budynki przybył Wódz i POLanie, oraz jeden HYDRonom w postaci Czestera. Było nas ponad 16 osób urządziliśmy sparingi 8 vs 8 piechotą.
Jedną ekipą dowodził Rachityn, a drugą Polegej.
- Pierwszy Mecz Polegeje ( VS ) kontra Rachityny ( TR ) na storydż Jard. VS ma spawna, a TR sundka na "eLce". Po równej walce wygrana VS.
Moje spostrzeżenia to:
- duży ping u edena
- zmarnowany slot w postaci infiego w ekipie TR
- brak ruchu u TR
- zbyt prostolinijne atakowanie oknami przez LA ( Jeśli atakujesz oknem LA, jesteś w przegranej pozycji jeśli strzelasz, MA TO TYLKO ZASTOSOWANIE GDY WRZUCISZ 4 GRANATY NA PUNKT I WBIEGNIESZ Z BRONIĄ OD DACHU!!!!! )

Później nastąpiła zmiana stron i frakcji. To TR Rachityna broniło, a VS Polegeja atkowało od Elki. Teraz wala trwała jednak krótko.
Moje spostrzeżenia:
- zjebaliście, tym, że HA nie wchodzili przez balkon ( umożliwia to wspinaczka którą pokazywałem, gdy ja to robiłem w poprzedniej rundzie, byliście mega zaskoczeni gwałtem Hevika z boku )
- marnowany slot na infiego
- LA to najważniejsza klasa w obronie tego budynku, a wy zamiast trzymać to co ma najlepsze LA - przewage powietrzną to pchaliście się LA jak zwykłą piechotą, oraz znów błąd okien.


Później przenieśliśmy się na Pump Stacje. 2 Wygrany ekipy Polegeja. Ewidentnie ekipa Rachityna nie radziłą sobie VSami, lepiej radzili sobie TRami.
Błąd podczas obrony tej Pump Stacji to, to, że pchaliście się boxami na balkon w tak dużej ekipie ( ok 4 na 6 osób ) przez co zmiejszyliście swoje szanse na wejście tam niepostrzeżenie i wyłączyliście 3 osoby ze strzelania... Ja i Korwin jako LA zdążyliśmy dobiec na dach i wystzrelać was na boxach przed wejściem do budynku, to był błąd.

Na koniec zawalczyliśmy Haraserami Saron kontra Vulkan.


Taktyki ekipy Polegejskiej to
3 Hevich 3 Medów LA i Eng - który zależnie od potzreby zmieniał się na LA.
Podział jak wchodzimy.
Podział na " składowe " oraz schody. Tak podzieliliśmy, nazwy schodów, by nie patrzeć na mape by sprawdzać które są S a które N
LA był lotny, ze względu czy trzymamy punkt czy atakujemy zmieniałem klase. Gdy widziałem, że za bardzo się panoszyliście się swoimi 2 LA, wtedy wracałem do LA, by kontratakować.
Nie podnosimy się 1 s po rewajwie, tylko czekamy 2-3 byscie wystzrelali sie w zwłoki
Rachitynowy, dw drużyny 1
Moja analiza i odpowiedź:
- infik to nie jest zmarnowany slot. EMP to najpoteżniejszy granat w grze, zabiera 1/2 HP i utrudnia wizje i to wszystko przez ściany.
- Za dużo strzelania ADS, zbyt często widziałem jak ludzie strzelają ADS w walce w bezpośredniej odległości.
- Więcej gry granatami, zwłaszcza taktycznymi. Concussion, EMP, sticky to naprawdę potężne bronie zwłaszcza w lanesmashach.
- Trzeba dostosować się do wyższego pingu. Uniki robić cały czas, bez przerwy. Tutaj czas reakcji do serwera jest dwa razy dłuższy niż normalnie.

Uwagi do drużyny Polegeista:
- rozdzielaliście się zbyt często. Tym razem to się opłaciło ale gdybyście trafili na lepszych strzelców to medycy by nie ogarneli.
- Dawaliście się wrogiej drużynie zbierać. Jeśli dajecie przeciwnikowi za bezcen powierzchnie(parter) to jest to bardzo niebezpieczne. Wróg ma wtedy mnóstwo opcji do manewru włącznie ze zmasowanym atakiem. Co trzeba w takim razie robić? Wypychać przeciwnika, aż do spawna.

Uwagi do mojej drużyny Rachitynowego:
- Bazowo wiele uwag dla drużyny Polegeista sprawdza się też po tej stronie, warto je przestudiować
- Nie kapitalizowaliśmy zwycięstwa: Obwarowaliśmy się na punkcie i pilnowaliśmy przejść. Nie ma litoci dla przeciwników i trzeba ich gnębić, zwłaszcza gdy wiesz skąd idą.
- W tego typu eventach(i na live zresztą też) medyk to przede wszystkim bojowa klasa. Wskrzeszasz z granatów głównie i "grasz" zombiakami. Wskrzeszanie z "ręki"(aplikatorem) jest tylko na spokojniejsze sekwencje.
- Medycy w drugiej linii... zawsze.
- LA to klasa do kąsania. Nie jest po to by pojedynkować się tylko zachodzić wroga od tyłu lub boku, zabić jednego i spadać
- Infik musi rzucac EMP podczas szturmu innych klas. I to nie jedno a wiele.
- Kiedy się zbieramy to wroga tylko i wyłącznie kąsamy tj: wychodzimy na moment zza zasłony, strzelamy parę pocisków(spotujemy też) i chowamy się od razu. Tylko takie AD. Chodzi o to by przeciwnik czuł presje, ale też byśmy mieli ludzi do wspólnego ataku. Śmierc na schodach to praktycznie wyeliminowanie z ataku.
- Nie było rozkazów ani jakiejś zmiany taktyki w trakcie gry. Nie bło czynnika który by mógł odwrócić sytuacje na polu bitwy. Jeśli coś nie wychodzi nie ma co tego robić cały czas. NAwet wariackie taktyki z trzema LA czy wszyscy na jedne schody mogłyby zmienić cokolwiek. To oczywiście przytyk do samego siebie Big Grin

Co do harraserów: Saron wymaga zupełnie innej gry. Saron walczy na odległość i krótkimi seriami. Źle, że ekipa Vanu pojechała na TR na hurra. Powinniśmy byli czekać cierpliwie z pięknym widokiem na pole, odwróceni tyłem i uciekać na turbo zmuszać TR do gonitwy. Wtedy saron ze swoją precyzją króluje.

Zalecenia:
1) Wczuć się w grze na Jaeger. Jest ona inna niż na live. Polecam pojedynki 1v1, dużo dają zarówno w dziedzinie celności jak i obycia
2) Poeksperymentować z klasami, Zobaczyć jakie możliwości ma każda klasa by potem spodziewać się co potrafi
3) Myśleć wielotorowo, jeśli sojusznicy idą jednym wejściem to ja idę do innego. Jeśli za pierwszy razem nie poszło mi przy tych drzwiach to co mogę zrobić inaczej. Być refleksyjnym i kreatywnym
Podejrzewam też, że druzyny nie były za dobrze zbalansowane główne z powodu spóźnialskich i mojej małej wiedzy kto jak gra :D Przepraszam za to obie drużyny bo porażki uczą ale wygrane już mniej :D

Jeśli ktoś by potrzebował jakiejś pomocy wskazówek lub chciałby poćwiczyć to dajcie znać, mamy teraz stały dostęp do serwera Jaeger wiec nie ma problemy.

Awatar użytkownika
RachitynowyJoe
[PL13]
Posty: 100
Rejestracja: 14 paź 2013, 13:37

Post autor: RachitynowyJoe » 12 lut 2016, 10:48

Cześć wszytkim,
dzisiaj o 20:00 jest planowana oddolna inicjatywa treningu na Jaegerze. Charakter będzie bardzo dowolny więc możecie przyjść z pomysłem co można by było potrenować i pewnie uda się to zrealizować. Głównie chodzi o doskonalenie umiejętności piechoty oraz opanowanie frakcji VS.
Jest to oddolna inicjatywa tzn zaproponowana przez cżłonków drużyny, nieoficjalna. Mnie osobiście nie będzie niestety ale polecam przyjść zwłaszcza osobom które chcą nauczyć się trików różnych klas poniewaz będzie Polegeist, która ma sporą wiedze na ten temat no i jest dosyć dobrym graczem.

Awatar użytkownika
RachitynowyJoe
[PL13]
Posty: 100
Rejestracja: 14 paź 2013, 13:37

Post autor: RachitynowyJoe » 12 lut 2016, 11:48

kontynuując mój monolog w tym temacie :P

mały update na temat jutrzejszego(sobotniego, nie dzisiejszego) treningu.

- 20:00-20:30 - wszyscy wchodzimy na ts.planetsidebattles.org teamspeak i bierzemy konta itd.
- 20:30-21:00 - PSBLowe sparringi na Zurvan Pump station i Zurvan storage yard. Jedna druzyna zaczyna ze spawna druga z sunderera tak by oddawało to lanesmasha.
- 21:10-21:40 - Walka o Zurvan Amp station, tym razem ze wszystkim dozwolonym, MAXy, pojazdy spotterki itd.
- 21:50-22:30 - Próby pojazdami. Zarówno pojedynki ESFów jak i pojazdów naziemnych aby wyłonić kandydatów do tych ról. Jeśli są ludzie którzy chcą przyjść tylko na to to zapraszam od 21:50

co wy na to? Nie konsultowałem tego jeszcze z RVV ale powinni się zgodzić

Zapisane to jest na naszym hipsterskim reddicie: https://www.reddit.com/r/PELM/comments/ ... _2030_cet/

Awatar użytkownika
DreDpl

ŻOŁD Diamentowy Karabin Pilot Dinozaur 2012
Death Incarnate Certyfikowany Medyk Baretka NOSAT The one
Oficer
Posty: 1389
Rejestracja: 11 sty 2013, 2:32
Medals: 8
Lokalizacja: Opole
Postać PlanetSide 2: DreDpl
Kontakt:

Post autor: DreDpl » 12 lut 2016, 12:39

Z uwag odnośnie środowego treningu:
Pamiętajmy o osłonie medyków podczas kiedy podnoszą - bo jak przeciwnik zobaczy "wiązkę" to przyrushuje i medyk jest praktycznie bezbronny. Nie skaczmy kilkoma medykami do jednego "truchła".
Częściej koordynujmy atak: czyli puszczamy pozoranta LA od dachu, a główny atak w tym samym momencie z drugiej strony. Dodatkowo można rozszerzyć o jeszcze jednego flankującego LA.
Obrazek

IN CASE OF EMERGENCY KEEP CALM AND CEASE FIRE, I'M ON YOUR SIDE!!

Awatar użytkownika
RachitynowyJoe
[PL13]
Posty: 100
Rejestracja: 14 paź 2013, 13:37

Post autor: RachitynowyJoe » 16 lut 2016, 14:13

PELM vs F00D[/size]
20/02 - Sobota
19:00 czasu polskiego

Należy być 30 minut przed startem na tsie: ts.planetsidebattles.org inaczej wejdzie za ciebie rezerwa


Rozpoczynamy zapisy. Przypominam, że ostateczna drużyna zależy od waszego poziomu, nie szybkości zapisu.

Zapisy w dosyć prostej formie z lekką modyfikacją, potrzebuję informacji na temat klasy oraz ewentualnego przysposobienia pojazdowego. Jeśli nie wiesz czy będziesz na meczu daj ewentualnie procent pewności także:

1) RachitynowyJoe || Medyk, Heavy || Magrider, Scythe, Battlebus || 100%
2) Polegeist || Heavy, LA || Farm Scythe, Harraser || 99,9%
3) KorwinTheMasakrator || Heavy, Eng || Magrider, Partybus, Libek || 99,9( 9 )%
4) Czerń || Medyk, LA, inżynier || Harasser, Sunderer, Lightning || 100%
5) ...

Co do strategii to dyskujsa będzie toczyć się na zamkniętym subreddicie tu: https://www.reddit.com/r/PELM/ . Musicie mieć konto i poprosić o access do niego. Dyskusja będzie po angielsku ale bardzo prostym językiem. Dzisiaj po delcie postaram się spotkać z ludźmi z RVV i pogadać z nimi o tym.

Awatar użytkownika
DreDpl

ŻOŁD Diamentowy Karabin Pilot Dinozaur 2012
Death Incarnate Certyfikowany Medyk Baretka NOSAT The one
Oficer
Posty: 1389
Rejestracja: 11 sty 2013, 2:32
Medals: 8
Lokalizacja: Opole
Postać PlanetSide 2: DreDpl
Kontakt:

Post autor: DreDpl » 16 lut 2016, 16:41

5) DreDpl || LA, Heavy (ogólnie wszystko oprócz MAX'a i infiego) || Magrider, Harasser, Battlebus || 99%
Obrazek

IN CASE OF EMERGENCY KEEP CALM AND CEASE FIRE, I'M ON YOUR SIDE!!

Awatar użytkownika
RachitynowyJoe
[PL13]
Posty: 100
Rejestracja: 14 paź 2013, 13:37

Post autor: RachitynowyJoe » 16 lut 2016, 17:08

Przez to iż zapisy są na dwóch forach to też musze updatować listę raz na jakiś czas :D

1) RachitynowyJoe || Medyk, Heavy || Magrider, Scythe, Battlebus || 100%
2) Polegeist || Heavy, LA || Farm Scythe, Harraser || 99,9%
3) KorwinTheMasakrator || Heavy, Eng || Magrider, Partybus, Libek || 99,9( 9 )%
4) Czerń || Medyk, LA, inżynier || Harasser, Sunderer, Lightning || 100%
5) Uziriel2796 || Heavy, Infi (najchętniej), Medyk, Inżynier || Sunderer, Lightning || 100%
6) Niesyto || Heavy, wszystko inne jak mnie zmusisz || Jako kierowca nic, jako gunner wszystko naziemne || 99%
7) Grzegorzek || Inżynier, LA, Heavy (w razie potrzeby) || Jako gunner wszędzie || 100%
8) DreDpl || LA, Heavy (ogólnie wszystko oprócz MAX'a i infiego) || Magrider, Harasser, Battlebus || 99%
9) ...

Awatar użytkownika
RachitynowyJoe
[PL13]
Posty: 100
Rejestracja: 14 paź 2013, 13:37

Post autor: RachitynowyJoe » 17 lut 2016, 9:57

1) RachitynowyJoe || Medyk, Heavy || Magrider, Scythe, Battlebus || 100%
2) Polegeist || Heavy, LA || Farm Scythe, Harraser || 99,9%
3) KorwinTheMasakrator || Heavy, Eng || Magrider, Partybus, Libek || 99,9( 9 )%
4) Czerń || Medyk, LA, inżynier || Harasser, Sunderer, Lightning || 100%
5) Uziriel2796 || Heavy, Infi (najchętniej), Medyk, Inżynier || Sunderer, Lightning || 100%
6) Niesyto || Heavy, wszystko inne jak mnie zmusisz || Jako kierowca nic, jako gunner wszystko naziemne || 99%
7) Grzegorzek || Inżynier, LA, Heavy (w razie potrzeby) || Jako gunner wszędzie || 100%
8) DreDpl || LA, Heavy (ogólnie wszystko oprócz MAX'a i infiego) || Magrider, Harasser, Battlebus || 99%
9) Kornyk || LA, Heavy || Skyguard :P || 100%
10) Kabaczek/SzprotkaGrozy || Medyk, Eng || Harasser, bojowy sundek || 50% (niestety ale dopiero w sobotę będę wiedzieć, czy mam czas :/)
11) Feontil || Medyk i Inżynier wszystkie możliwe loudauty, Infi SMG i LA w razie potrzeby || wszędzie jako gunner jako kierowca czołgi. || 99%
12)...

Apdejcik

Jeśli macie jakiś lotników to nie powiem, bardzo się przydadzą. Obecnie braki w tym departamencie, sa ludzie co mogliby to zrobić ale jednak dedykowany pilot to jest to.

Awatar użytkownika
SLiM4cz3K

ŻOŁD Pilot Diamentowy Karabin Baretka NOSAT
The one Sputnik
Oficer
Posty: 299
Rejestracja: 19 sty 2016, 18:20
Medals: 6
Postać PlanetSide 2: SLiM4cz3K

Post autor: SLiM4cz3K » 17 lut 2016, 12:54

12) SLiM4cz3K || Heavy, Inżynier, Medyk || Harraser i Scythe || Jeśli chodzi o referencje do pilotażu to spytaj Polegeista. || 80%
Obrazek
IN CASE OF EMERGENCY BREAK THE GLASS WITH 350 NANITES AND CALL YOUR VORTEK REAVER

Awatar użytkownika
DreDpl

ŻOŁD Diamentowy Karabin Pilot Dinozaur 2012
Death Incarnate Certyfikowany Medyk Baretka NOSAT The one
Oficer
Posty: 1389
Rejestracja: 11 sty 2013, 2:32
Medals: 8
Lokalizacja: Opole
Postać PlanetSide 2: DreDpl
Kontakt:

Post autor: DreDpl » 18 lut 2016, 0:32

Kilka uwag odnośnie Naszego małego środowego treningu z tego tygodnia:

- nadal komunikacja leży - są osoby które potrafią się odezwać na temat tego gdzie jest przeciwnik, skąd ktoś został zabity, że padł i cały zespół jest flankowany (co jest bardzo pomocne dla składu), a nadal mamy również osoby które nawet kiedy padną to siedzą cicho, tak jakby to była gra z live i nie miało to w ogóle znaczenia czy reszta będzie wiedzieć że ich zaraz zaatakują od strony która już nie jest pilnowana, bo osoba która to miała robić leży.
- SL muszą mieć przygotowane jakieś formy komunikacji którą reszta zespołu będzie się posługiwać, np. tak jak ćwiczyliśmy obronę i szturm na tych placówkach wokół AMP Station to jak rozróżnić poszczególne schody (myk z waypointem itp.)
- osłaniać medyków i osoby podnoszone - nadal słabo, np. ktoś biegnie za mną i niby osłania (gdzie mówię na TS'ie żeby mnie osłaniać), a w momencie kiedy podnoszę to osoba osłaniająca biegnie wpizdu ... no jeżeli o takie sprawy nie będziemy dbać to ja dziękuję za takie medykowanie
- nie podnosić się bezpośrednio po revivie chyba że dostajemy info żeby od razu wstawać - ale to już było gdzieś nadmienione
- jak wygląda sprawa z osobami które mają zamiar grać LA na meczu - czy potrafią zmieniać kierunki lotów korzystając ze "skoczka"?? Jeżeli walka ma trwać o AMP Station i okoliczne placówki to jeżeli będzie możliwość korzystania z "skoczków" na AMP'ie da to możliwość bardzo szybkiego przemieszczania się zarówno w jego obrębie jak i okolicznych placówek ( o ustawianiu becona przy pomocy tego tricku w trudno dostępnych miejscach już chyba pisać nie muszę?? )

Póki co to tyle chyba że jeszcze coś sobie przypomnę.
Obrazek

IN CASE OF EMERGENCY KEEP CALM AND CEASE FIRE, I'M ON YOUR SIDE!!

Awatar użytkownika
Niesyto

Dinozaur 2012 Baretka NOSAT
Posty: 391
Rejestracja: 19 paź 2013, 15:16
Medals: 2
Postać PlanetSide 2: Niesyto

Post autor: Niesyto » 18 lut 2016, 1:09

To ja też mam taką małą sugestię. Częściej rzucać Revive grenade, PL13 to zazwyczaj robi i dobrze to wychodzi.

Awatar użytkownika
RachitynowyJoe
[PL13]
Posty: 100
Rejestracja: 14 paź 2013, 13:37

Post autor: RachitynowyJoe » 18 lut 2016, 9:56

przekazałem dalej opinie by wszyscy widzieli

Awatar użytkownika
DreDpl

ŻOŁD Diamentowy Karabin Pilot Dinozaur 2012
Death Incarnate Certyfikowany Medyk Baretka NOSAT The one
Oficer
Posty: 1389
Rejestracja: 11 sty 2013, 2:32
Medals: 8
Lokalizacja: Opole
Postać PlanetSide 2: DreDpl
Kontakt:

Post autor: DreDpl » 18 lut 2016, 12:19

Będzie jeszcze jakieś spotkanie w piątek organizowane? Czy słyszymy/widzimy się bezpośrednio przed meczem?
Obrazek

IN CASE OF EMERGENCY KEEP CALM AND CEASE FIRE, I'M ON YOUR SIDE!!

Awatar użytkownika
Kabaczek

Diamentowy Karabin Dinozaur 2013 Baretka NOSAT Saltynels
Posty: 58
Rejestracja: 30 mar 2014, 19:08
Medals: 4
Postać PlanetSide 2: Kabaczek

Post autor: Kabaczek » 18 lut 2016, 12:27

Z tego co kojarzę, to w piątek jest próba generalna.
" Czym tak naprawdę jest piwo, jeśli nie płynnym chlebem? A chleb nie może przecież zaszkodzić."

Awatar użytkownika
RachitynowyJoe
[PL13]
Posty: 100
Rejestracja: 14 paź 2013, 13:37

Post autor: RachitynowyJoe » 18 lut 2016, 12:38

DreDpl napisał(a):

Będzie jeszcze jakieś spotkanie w piątek organizowane? Czy słyszymy/widzimy się bezpośrednio przed meczem?
poprosiłem RVV o jeszcze jeden, generalny trening ale nie odpowiedzieli mi jeszcze i zaczynam mieć obawy, że nie dadzą rady.

Nieważne jednak czy dadzą czy nie to w piątek będą Traitor Opsy na VS na Live. Zapraszam każdego, podzielimy to na część piechotną, tak by zgrac się z maxami, potem pojeździmy magriderami by zobaczyć z czym to się je a na końcu kosami.

W sobotę prawie na pewno przez większość dnia będziemy ćwiczyć na Jaeger, pojedynki 1 na 1, czy jakieś mini bitwy pojazdami.

Obie te aktywności nie są obowiazkowe bo wiem, że piątek i sobota to dni gdzie trudno być pewnym obecności. Traktować to można jako okazje do poćwiczenia.

Jeśli RVV się ze mną skontaktuje w sprawie treningu to zaraz to ogłoszę i podam termin. Mało czasu zostało więc będzie to powiadomienie na ostatnią chwilę

Awatar użytkownika
DreDpl

ŻOŁD Diamentowy Karabin Pilot Dinozaur 2012
Death Incarnate Certyfikowany Medyk Baretka NOSAT The one
Oficer
Posty: 1389
Rejestracja: 11 sty 2013, 2:32
Medals: 8
Lokalizacja: Opole
Postać PlanetSide 2: DreDpl
Kontakt:

Post autor: DreDpl » 18 lut 2016, 16:24

Mam nieco pomysłów, może by Wam coś z tego posłużyło przy leaderowaniu.
Obrazek

IN CASE OF EMERGENCY KEEP CALM AND CEASE FIRE, I'M ON YOUR SIDE!!

Awatar użytkownika
RachitynowyJoe
[PL13]
Posty: 100
Rejestracja: 14 paź 2013, 13:37

Post autor: RachitynowyJoe » 18 lut 2016, 16:27

DreDpl napisał(a):

Mam nieco pomysłów, może by Wam coś z tego posłużyło przy leaderowaniu.
Dawaj , zawsze się przydadzą nowe rzeczy, chyba, że są to pomysły na temat strategii bo tych lepiej nie omawiać na publicznych forach. .... I NIE JESTEM PARANOIKIEM... RZĄD NAPRAWDĘ MNIE SZPIEGUJE

Ale serio mówiąc lepiej nie omawiać strategii tutaj, jest na to nasz subreddit. Zawsze można mi wysłać PMkę jakby ktoś nie chciał tam pisać

Awatar użytkownika
DreDpl

ŻOŁD Diamentowy Karabin Pilot Dinozaur 2012
Death Incarnate Certyfikowany Medyk Baretka NOSAT The one
Oficer
Posty: 1389
Rejestracja: 11 sty 2013, 2:32
Medals: 8
Lokalizacja: Opole
Postać PlanetSide 2: DreDpl
Kontakt:

Post autor: DreDpl » 18 lut 2016, 16:49

Myślałem raczej o pokazaniu i omówieniu kilku koncepcji będąc w grze i na TS'ie. Dlatego myślę że w piątek pogadamy jak ta próba generalna będzie. Też nie jestem zwolennikiem zamieszczania pomysłów w miejscach ogólnodostępnych.
Obrazek

IN CASE OF EMERGENCY KEEP CALM AND CEASE FIRE, I'M ON YOUR SIDE!!

Awatar użytkownika
RachitynowyJoe
[PL13]
Posty: 100
Rejestracja: 14 paź 2013, 13:37

Post autor: RachitynowyJoe » 19 lut 2016, 11:36

Kompozycja drużyny:

1) RachitynowyJoe - Scythe - Charlie
2) Polegeist - LA - Alpha
3) KorwinTheMasakrator - Heavy- Alpha
4) Czerń - Medyk- Alpha
5) Uziriel2796 -Inżynier(medyk w otwarciu) || Betelbus- Alpha
6) Niesyto - Heavy- Alpha
7) Grzegorzek - Inżynier- Alpha
8) DreDpl - Heavy || ew. Harasser - Alpha
9 ) Kornyk - Heavy - Alpha
10) Kabaczek/SzprotkaGrozy - Medyk || ew. Harraser - Alpha
11) 88Eden - Infi || ew. Scythe - Charlie
12) SLiM4cz3K - Scythe - Charlie
Rezerwa 13) Feontil || Medyk i Inżynier
Rezerwa 14) Bufu07 || Heavy, Eng, Medyk

Przypominam byście byli najpóźniej o 18:30 na ts.planetsidbattles.org

Klasy i role które wam przypisałem są wytycznymi ale bynajmniej nie czymś absolutnym. Jeśli będziemy potrzebowali więcej medyk czy czegokolwiek innego to już w trakcie bitwy będziemy reagować. Dlatego maxy nie są zdefiniowane, będa je brać osoby z najwyższymi zasobami.

Co do rezerwistów, byłoby naprawde dobrze gdybyście przybyli bo obawiam się, że nawet jeśli nasza część drużyny się pojawi to mam dziwne ukłucie w tyle głowy, że moze być problem z RVV. Dlatego możliwe, że będziemy grali w większej ekipie niż 12 osób. Nie mogę jednak zapewnić tego ale mam takie dziwne przeczucie.

Co do taktyki wejściowe jest tutaj[po ANG jak ktoś potrzebuje wersji przetłumaczonej to priv]: https://www.reddit.com/r/PELM/comments/ ... _overview/

Role są wyznaczone łatwo w squadzie. Jeśli macie gdzieś wpisane Ew to znaczy to ewentualnie, nigdy nie wiadomo co trzeba będzie zrobić i żebyście wiedzieli jaką alternatywną rolę bym planował dla was.

Przypominam, że dzisiaj na live serwerze na frakcji VS na cobalcie będą traitor opsy by poćwiczyć vanu ich uzbrojenie. Wstęp dobrowolny, teamspeak to netck.pl:1500

Awatar użytkownika
SLiM4cz3K

ŻOŁD Pilot Diamentowy Karabin Baretka NOSAT
The one Sputnik
Oficer
Posty: 299
Rejestracja: 19 sty 2016, 18:20
Medals: 6
Postać PlanetSide 2: SLiM4cz3K

Post autor: SLiM4cz3K » 20 lut 2016, 21:05

Lanesmash motzno heart
Obrazek
Obrazek


:>
Obrazek
IN CASE OF EMERGENCY BREAK THE GLASS WITH 350 NANITES AND CALL YOUR VORTEK REAVER

Awatar użytkownika
Kabaczek

Diamentowy Karabin Dinozaur 2013 Baretka NOSAT Saltynels
Posty: 58
Rejestracja: 30 mar 2014, 19:08
Medals: 4
Postać PlanetSide 2: Kabaczek

Post autor: Kabaczek » 20 lut 2016, 21:33

" Czym tak naprawdę jest piwo, jeśli nie płynnym chlebem? A chleb nie może przecież zaszkodzić."

Awatar użytkownika
SLiM4cz3K

ŻOŁD Pilot Diamentowy Karabin Baretka NOSAT
The one Sputnik
Oficer
Posty: 299
Rejestracja: 19 sty 2016, 18:20
Medals: 6
Postać PlanetSide 2: SLiM4cz3K

Post autor: SLiM4cz3K » 20 lut 2016, 23:16

Ucięli akurat na przepięknym dropie z Gala i przejęciu AMP-a :<
Obrazek
IN CASE OF EMERGENCY BREAK THE GLASS WITH 350 NANITES AND CALL YOUR VORTEK REAVER

Awatar użytkownika
Kabaczek

Diamentowy Karabin Dinozaur 2013 Baretka NOSAT Saltynels
Posty: 58
Rejestracja: 30 mar 2014, 19:08
Medals: 4
Postać PlanetSide 2: Kabaczek

Post autor: Kabaczek » 20 lut 2016, 23:54

http://www.twitch.tv/planetsidebattles2/v/48221829
to prawda, nie zauważyłam tego, ten jest już cały.
" Czym tak naprawdę jest piwo, jeśli nie płynnym chlebem? A chleb nie może przecież zaszkodzić."

ODPOWIEDZ