Zmienił się regulamin forum (dodaliśmy informacje o cookies/RODO)

Najbliższe wydarzenia:


Na stałe zmieniamy komunikator na Discord'a




NOSAT: Każdy czwartek godz.: 20:30/21:00




Pancerna niedziela - Każda niedziela godz. 20:00




Dywizja Piechoty SoC - Wznowienie działania - każdy piątek i sobota o godz.: 20:00


Po więcej infromacji zapraszamy na Discorda: https://discord.gg/X8xH3dP

Ulepszanie ciężkiego

Dział publiczny, tematy outfitowe zakładamy w Top Secret [Nie widzisz sekcji Top-secret? Patrz dział "Sentinels - Rekrutacja!"]
lokom
Posty: 14
Rejestracja: 20 lut 2013, 16:22

Post autor: lokom » 20 lut 2013, 20:58

Po kilku dniach gry - głównie ciężkim mam kilka wniosków, ale jeszcze więcej pytañ.
Na razie bazuję na broni podstawowej, z ulepszeniem amunicji, dwa uchwyty, celownik 6x.
Uważam, że noktowizor się nie sprawdza, zmniejsza zasięg widzenia, trudniej zobaczyć cokolwiek innego niż postaci.
W wielu sytuacjach taką postacią i bronią bawię się w snajpera, pomimo mniejszej siły rażenia szybkostrzelność wystarcza do eliminacji oddalonych przeciwników.

Niedawno zbliżałem się do "magicznej" liczby 500 certów i postanowiłem odblokować dla sprawdzenia na 30 min. inną broñ (sorry, nie pamiętam nazwy - koszt właśnie 500). Rozczarowałem się i nie wiem, czy to wynik braku ulepszeñ testowanej broni, czy (jak już ktoś pisał) bronie podstawowe są faktycznie nieźle zrównoważone - przyzwyczajenie pewnie też robi swoje.

I wspomniane pytania: Co i w jakiej kolejności ulepszać?
Czy ktoś przetestował inne uzbrojenie i co można polecić lub odradzić?
Jak powinna być (i czy wymieniać w ogóle) kolejna wyrzutnia rakiet?

Ps. Moje czytanie po ang. wygląda tak: dash3

TeunPL
Posty: 4
Rejestracja: 16 lut 2013, 20:42

Post autor: TeunPL » 20 lut 2013, 21:08

Ja gram ciężkim i zbieram na wyrzutnie przeciwczołgową. jest przekozacka.

Awatar użytkownika
Vorthax

Pilot Diamentowy Karabin Dinozaur 2012 Baretka NOSAT
Administrator
Posty: 848
Rejestracja: 13 sty 2013, 0:08
Medals: 4
Postać PlanetSide 2: Vorthax

Post autor: Vorthax » 20 lut 2013, 22:16

Zostaw defaultową broñ - to jedyny KM z taką celnością pierwszego strzału. Ewentualnie później kupisz sobie coś na krótszy dystans (Anchor? GD-22S? EM6? zobacz trial). Na koniec shotgun (Sweeper).

Wyrzutnie: tutaj też zdania są podzielone, Decimator ma 20% większe obrażenia, ale pociski są wolne, a pozostałe mają mniejsze obrażenia niż default. Na razie nic nie kupuj / wypróbuj po kolei. Anti air nie polecam. Docelowo: Decimator i Crow.

Proponuję tak:
Nanite shield na 3poziom
Anti vehicle grenade
Flak armor do oporu
C4
broñ

Awatar użytkownika
DreDpl

ŻOŁD Diamentowy Karabin Pilot Dinozaur 2012
Death Incarnate Certyfikowany Medyk Baretka NOSAT The one
Oficer
Posty: 1389
Rejestracja: 11 sty 2013, 2:32
Medals: 8
Lokalizacja: Opole
Postać PlanetSide 2: DreDpl
Kontakt:

Post autor: DreDpl » 20 lut 2013, 22:56

Witam,
Tak jak Vorthax napisał najlepiej rozwijać Flak Armor (zakładka Suit Slot) jako klasa ta walczy z czołgami, więc zmniejszenie obrażeñ od wybuchów jest ważne. Świetnie spisuje się rozwinięcie Nanite Mesh Generator (zakładka Ability Slot), czyli osłona która po aktywacji daje więcej punktów życia (nawet więcej niż Nanowave Armor). Oba ulepszenia świetnie się komponują, dając większe szanse na przeżycie i wyjście zwycięsko z pojedynku.
Broñ podstawowa jest super i nie zmieniałbym jej - sprawdza się i do walki na dystans i do CQB. Z wyrzutni rakiet to poleciłbym Decimatora trzeba tylko nauczyć się strzelać i brać poprawki na opad pocisku i czas potrzebny do przebycia rakiecie odległości do celu. W połączeniu z Anti-Vehicle Grenade wyrzutnia ta jest w stanie ściągnąć ciężki czołg na jeden strzał, pod warunkiem że strzelasz w silnik i zsynchronizujesz to z wybuchem granatu który rzucasz wcześniej zakradając się do wrogiego czołga. Dobrze to obrazuje pewien moment (gdzieś w połowie) z tego filmiku:

http://www.youtube.com/watch?v=Df_9mhfm5-w

C4 dla Heaviego zostawiłbym do odblokowania na koniec - jak już nie będzie pomysłów w co ładować certy.
Zachęcam do przejrzenia poniższego tematu:

http://www.planetside2.sentinels.pl/for ... read_id=19

Znajdziesz tam kilka dobrych porad.
Obrazek

IN CASE OF EMERGENCY KEEP CALM AND CEASE FIRE, I'M ON YOUR SIDE!!

lokom
Posty: 14
Rejestracja: 20 lut 2013, 16:22

Post autor: lokom » 20 lut 2013, 23:56

Niestety, Twój link przenosi na spis treści naszego forum.

Edit:
Dzięki Cytryn, teraz działa.

Cytryn

Dinozaur 2012 Hall of Fame
Posty: 77
Rejestracja: 03 lut 2013, 13:35
Medals: 2

Post autor: Cytryn » 21 lut 2013, 0:03

Bo nie miałeś tam jeszcze dostępu :) już powinno być ok.

Arcadde

Hall of Fame
Posty: 103
Rejestracja: 13 sty 2013, 0:08
Medals: 1

Post autor: Arcadde » 08 kwie 2013, 14:42

wyrzutnia Decerminator to podstawa :) prawda Dred

Awatar użytkownika
DreDpl

ŻOŁD Diamentowy Karabin Pilot Dinozaur 2012
Death Incarnate Certyfikowany Medyk Baretka NOSAT The one
Oficer
Posty: 1389
Rejestracja: 11 sty 2013, 2:32
Medals: 8
Lokalizacja: Opole
Postać PlanetSide 2: DreDpl
Kontakt:

Post autor: DreDpl » 08 kwie 2013, 15:02

Prawda i tylko prawda, i nawet jeśli Twoja prawda jest prawdziejsza to moja jest mojsza ;)
Obrazek

IN CASE OF EMERGENCY KEEP CALM AND CEASE FIRE, I'M ON YOUR SIDE!!

Arcadde

Hall of Fame
Posty: 103
Rejestracja: 13 sty 2013, 0:08
Medals: 1

Post autor: Arcadde » 08 kwie 2013, 15:16

wyszedł wszedł i poszedł zaszedł

Laser13v

Hall of Fame
Posty: 80
Rejestracja: 24 sty 2013, 0:41
Medals: 1

Post autor: Laser13v » 08 kwie 2013, 15:47

Heavy Assault Laser13v
1.Ability Slot:
a)Adrenaline Shield-Zabicie przeciwnika będzie ładowac nam tarcze.
b)Nanite Mesh Generator-Zwiększa regenerację tarczy.
c)Resist Shield-Zadawane dmg w nas nie niszczy tarczy i redukuje obrazenia ktore otrzymamy.
Z tych 3 dla mnie najlepsze jest Resist Shield ktore sam uzywam.
2.Suit slot:
Tutaj chyba podstawowa rzecza jest Flak armor i raczej wiece nie trzeba pisac :), lecz marcin filozofuję z Grenade Bandolier dzieki ktoremu mozna posiadac przy sobie 3 granaty tego samego rodzaju.
3.Grenade Slot:
Ja uzywam podstawowych, lecz sa jeszcze 2 rodzaje ktore moze miec HA:
a)Anti Vehicle Grenade-czyli grant ktory zadaje dmg pojazdom.
b)Concussion Grenade-jest to granat ktory spowalnia kazdego przeciwnika jak i sojusznika wokolo.
4.Utility Slot:
a)c4-kazdy raczej wie co to jest ;)
b)Medical Kit-ja uzywam poniewaz dla mnie heal jest leszpy niz c4 bo nie jestem zadnym kamikadze ktory podchodzi za pojazdy i na sile proboje polozyc c4, mk mam na drugim poziomie i spokojnie wystarczy na fajne dwa heale podczas walki gdy niema obok mnie Arcadee ;)
c)Restoration Kit-jakies gowno.
5.Bron:
Tutaj juz kazdy ma swoje upodobanie mi bardziej podchodza pompki i szotganty POwER !!! No i NS-15 tez jest fajna bronia ktora obecnie gram.
6.Wyrzutnia:
No ja bawie sie FeNIKSEM i mi to sie podoba jak na razie ale Decerminator to tez super sprawa. Inne wyrzutnie jakos nie robia na mnie wrazniea chyba ze jeszcze Howk AA ktory moze naprawde wkurwic polotow :)
To chyba na tyle.
Her UberterrorFuhrer Laser13v
ncr

Arcadde

Hall of Fame
Posty: 103
Rejestracja: 13 sty 2013, 0:08
Medals: 1

Post autor: Arcadde » 08 kwie 2013, 16:40

no tak nieba to jak rozjebany w barach heavy

PolishFalcon

Diamentowy Karabin Dinozaur 2013 Certyfikowany Medyk Baretka NOSAT
Oficer
Posty: 862
Rejestracja: 28 sty 2013, 14:22
Medals: 4
Lokalizacja: Wrocław
Postać PlanetSide 2: PolishFalcon

Post autor: PolishFalcon » 08 kwie 2013, 17:16

ja może dodam coś odnośnie wyrzutni rakiet annihilator, bo często jest pomijana i ma negatywne oceny.
Czy jest jakaś inna rakieta, którą zdejmiesz gościa jadącego na flashu? jest, crow, ale jego się nie kupuje ze względu na to, że nie można celować z samoloty. Drugą zaletą jest to, że wróg raczej nie ucieka z pola bitwy prowlerem jak ma 90% tylko ok. 10% najczęściej chowa się za skałkę albo gdzieś. Nie ma nic piękniejszego jak wycelowanie z annihilatora i patrzenie, jak czołg który się właśnie skrył, wybucha po pierwszym strzale. Jeżeli chcecie decimatory i granaty anti - tank sugeruję, że chcecie stanąć 1 vs 1 z czołgiem. Raczej marne szanse na wygraną, jeszcze trudniej trafić czołg w ruchu, do czego baardzo przydaje się annihilator. Również jeżeli chodzi o samoloty: jeden strzał z hawka i annihilatora podpala myśliwca co jest w 80% równoznaczne z pokonaniem wroga. Oczywiście ma swoje wady, niski dmg i brak możliwości strzelenia np. we wrogiego maxa ale wszystko musi być wystabilizowane. Annihilator sprawdza się dobrze w atakach drużynowych, dlatego go kupiłem.
2 rakiety z hawka - moskit podpalony, z tym że duże prawdopodobientwo ze wyladuje i sie napawi wiec trzeba trzecia rakiete puscic. 3 strzaly z annihilitara - moskit nie ma szans. Sunderer spieprzający za skałkę, by się zaraz naprawić, bo już płonie, celujesz, strzelasz, podziwiasz widoki.
KEEP CALM AND RALLY ON MY WAYPOINT!

Laser13v

Hall of Fame
Posty: 80
Rejestracja: 24 sty 2013, 0:41
Medals: 1

Post autor: Laser13v » 08 kwie 2013, 18:31

annihilatora annihilatora najwieksza strata certow ;/
Jezeli mam niszczyc pojazdy po ciul mi naprowadzanie jezeli ogarnie sie lot Decerminator to zawsze sie trafi w kazdy pojazd naziemny (Dredpl raczej potwierdzi moje zdanie), a jesli chce dobic to phenix sprawuje sie lepiej niz ten annihilator gdyz sam moge namierzac i po drodze obserwowac nowe zagrozenie, a dmg ma taki sam jak Decerminator. Na powietrze zgadzam sie hawk jest jedna z lepszych wyrzutni do tego lecz phenix po trafieniu w mysliwca niszczy go na jedna rakiete i tez dobrze sie sprawuje. Niewiem ale moim zdaniem annihilator jest najbardziej zbedna wyrzutnia w PS2
1.Decimatora
2.Phenix
3.Hawk
4.Reszta gowna. I nikt mnie nie przekona do zmiany zdania.

Awatar użytkownika
DreDpl

ŻOŁD Diamentowy Karabin Pilot Dinozaur 2012
Death Incarnate Certyfikowany Medyk Baretka NOSAT The one
Oficer
Posty: 1389
Rejestracja: 11 sty 2013, 2:32
Medals: 8
Lokalizacja: Opole
Postać PlanetSide 2: DreDpl
Kontakt:

Post autor: DreDpl » 08 kwie 2013, 21:29

Miałem pisać odpowiedź ale Laser napisał wszystko co miałem na myśli ;)
Obrazek

IN CASE OF EMERGENCY KEEP CALM AND CEASE FIRE, I'M ON YOUR SIDE!!

Arcadde

Hall of Fame
Posty: 103
Rejestracja: 13 sty 2013, 0:08
Medals: 1

Post autor: Arcadde » 09 kwie 2013, 10:14

święta racja

Awatar użytkownika
Niesyto

Dinozaur 2012 Baretka NOSAT
Posty: 391
Rejestracja: 19 paź 2013, 15:16
Medals: 2
Postać PlanetSide 2: Niesyto

Post autor: Niesyto » 19 paź 2013, 17:33

A te LMG za 1000 certów są coś warte?

Awatar użytkownika
DreDpl

ŻOŁD Diamentowy Karabin Pilot Dinozaur 2012
Death Incarnate Certyfikowany Medyk Baretka NOSAT The one
Oficer
Posty: 1389
Rejestracja: 11 sty 2013, 2:32
Medals: 8
Lokalizacja: Opole
Postać PlanetSide 2: DreDpl
Kontakt:

Post autor: DreDpl » 19 paź 2013, 17:35

A które obecnie są za 1k? Jeżeli chodzi o EM1 to w tym wypadku opłaca się. Z powiększonym magiem masz 200 pocisków w jednej taśmie/skrzynce dzięki czemu można świetnie supresować przeciwników.
Obrazek

IN CASE OF EMERGENCY KEEP CALM AND CEASE FIRE, I'M ON YOUR SIDE!!

Awatar użytkownika
Niesyto

Dinozaur 2012 Baretka NOSAT
Posty: 391
Rejestracja: 19 paź 2013, 15:16
Medals: 2
Postać PlanetSide 2: Niesyto

Post autor: Niesyto » 19 paź 2013, 18:49

LA1 Anchror, NS-15M chyba tylko te są po 1k.

Awatar użytkownika
DreDpl

ŻOŁD Diamentowy Karabin Pilot Dinozaur 2012
Death Incarnate Certyfikowany Medyk Baretka NOSAT The one
Oficer
Posty: 1389
Rejestracja: 11 sty 2013, 2:32
Medals: 8
Lokalizacja: Opole
Postać PlanetSide 2: DreDpl
Kontakt:

Post autor: DreDpl » 19 paź 2013, 19:58

NS-15M mam grałem nim trochę, ale obecnie bardziej pasuje mi EM1. Najlepiej sprawdź sobie te maszynki na VR Training, a potem "wypożycz" i zrób test już w prawdziwej walce.
Obrazek

IN CASE OF EMERGENCY KEEP CALM AND CEASE FIRE, I'M ON YOUR SIDE!!

ODPOWIEDZ