Zmienił się regulamin forum (dodaliśmy informacje o cookies/RODO)

Najbliższe wydarzenia:


Na stałe zmieniamy komunikator na Discord'a




NOSAT: Każdy czwartek godz.: 20:30/21:00




Pancerna niedziela - Każda niedziela godz. 20:00




Dywizja Piechoty SoC - Wznowienie działania - każdy piątek i sobota o godz.: 20:00


Po więcej infromacji zapraszamy na Discorda: https://discord.gg/X8xH3dP

Transport pojazdów drogą powietrzną

Dział publiczny, tematy outfitowe zakładamy w Top Secret [Nie widzisz sekcji Top-secret? Patrz dział "Sentinels - Rekrutacja!"]
GraczAnonim
Posty: 9
Rejestracja: 03 lip 2014, 15:53

Post autor: GraczAnonim » 05 sty 2015, 14:49

Jakiś czas temu wpadłem na pomysł transportu pojazdów drogą powietrzną. Ogólnie plan jest szalony i polega na tym, aby galaxy podleciał do mostu/zbocza, z których pojazd np. sunderer ostrożnie wjechałby na niego. Transportowany na grzbiecie galaxy pojazd można by zrzucić przykładowo na platformę biolaba. Nie wiem jednak jak zareagowałby wspomniany już wcześniej galaxy, po wprowadzeniu na niego pojazdu i czy wszystko nie zakończyło by się jedną wielką eksplozją. Niewiadomą jest także reakcja pojazd na lotu, tzn. czy by nie spadał przy najbliższym zakręcie.

Mam odnośnie tego dwa następujące pytania:
1. Co o tym myślicie?
2. Czy już ktoś tego próbował?

Awatar użytkownika
Niesyto

Dinozaur 2012 Baretka NOSAT
Posty: 391
Rejestracja: 19 paź 2013, 15:16
Medals: 2
Postać PlanetSide 2: Niesyto

Post autor: Niesyto » 05 sty 2015, 14:59

Kiedyś to było możliwe, teraz o ile pamiętam pojazd musiał by jechać bo inaczej się ześlizgnie.

GraczAnonim
Posty: 9
Rejestracja: 03 lip 2014, 15:53

Post autor: GraczAnonim » 05 sty 2015, 15:28

A jakby galaxy leciał z prędkością pojazdu i o ostrożnie skręcał bez gwałtownych ruchów i przechyleń, to mogło by się udać?

Awatar użytkownika
Niesyto

Dinozaur 2012 Baretka NOSAT
Posty: 391
Rejestracja: 19 paź 2013, 15:16
Medals: 2
Postać PlanetSide 2: Niesyto

Post autor: Niesyto » 05 sty 2015, 15:50

Możliwe, ale jest też taki problem że kiedyś (nie wiem czy teraz) pojazdy wybuchały jak przez jakiś czas nie dotykały ziemi. Problem w tym że nie wiem czy gal liczy się jako ziemia.

GraczAnonim
Posty: 9
Rejestracja: 03 lip 2014, 15:53

Post autor: GraczAnonim » 05 sty 2015, 16:11

Więc nie pozostaje nic innego jak spróbować. Gdyby ktoś był chętny do lotu próbnego na stanowisko pilota niech się zgłosi.

Szczyblorz
Posty: 131
Rejestracja: 15 lip 2014, 15:52

Post autor: Szczyblorz » 06 sty 2015, 10:25

Kiedyś z Agumi próbowaliśmy na wiele sposobów wpakować sandka na gala i po około 20 min poddaliśmy się. Ale życzę powodzenia

Awatar użytkownika
Say

Diamentowy Karabin Dinozaur 2013 Pomoc (drogowa) Certyfikowany Medyk
Baretka NOSAT
dr hab. n. med.
Posty: 461
Rejestracja: 17 sty 2013, 17:10
Medals: 5
Lokalizacja: Warszawa
Postać PlanetSide 2: Sayine
Kontakt:

Post autor: Say » 06 sty 2015, 13:48

Pamiętam, jak niedługo po wprowadzeniu VR bawiliśmy się w to większą grupą. Sandkiem - nie do zrobienia, kobyła jest zwyczajnie za ciężka, a genialne, autorskie prawa fizyki w PS2 jeszcze dołożyły swoje. Próbowaliśmy też z czołgami - to samo. Udało się z flashami, ale on jest z kolei za mały i na powierzchni Gala rzucało nim jak piłeczką kauczukową, pilot podnosił latadło bardzo powoli, a quad i tak zsuwał się na bok lub do tyłu. Nie wiem, jak z haraserami - idę o zakład, że Pitbooll i jakiś dobry pilot by to zrobili :p

Ale! Kiedyś widziałam wylatującego z warpa Vanu gala z magburgerem na dachu, leciał powoli, ale czołg nie spadał...

Obrazek
Obrazek

Po odbiór karnetów na leczenie zapraszamy do Działu Obsługi Klienta w godzinach 18-24.

GraczAnonim
Posty: 9
Rejestracja: 03 lip 2014, 15:53

Post autor: GraczAnonim » 06 sty 2015, 15:49

Czyli jednak z planu nici. Szkoda, ale mówi się trudno

Awatar użytkownika
Czak Noriz

Diamentowy Karabin Certyfikowany Medyk Baretka NOSAT
Oficer
Posty: 528
Rejestracja: 15 lis 2014, 18:41
Medals: 3
Lokalizacja: Szczecin Abandoned Offices
Postać PlanetSide 2: CzakNoriz

Re: Transport pojazdów drogą powietrzną

Post autor: Czak Noriz » 22 kwie 2016, 17:59

Znowu złota łopata dla mnie.

Filmik z takim pomysłem zrealizowany w grze jest pod linkiem. W skrócie, transportowany jest tam Lightning z Warpa na dachu Gala. Transport trwa ok 30 minut mimo stosunkowo niewielkiej odległości, bo w momencie jak Gal zaczyna lecieć do przodu to Lightning zaczyna się zsuwać do tyłu. Gwałtowne manewry nie wchodzą w grę.

https://www.youtube.com/watch?v=K9os03P4IKY

Tutaj wychodzi to nieco lepiej
https://www.youtube.com/watch?v=2BlD7O7aQhA
Obrazek

IN CASE OF EMERGENCY BREAK THE GLASS AND CALL YOUR MAX UNIT

Awatar użytkownika
DreDpl

ŻOŁD Diamentowy Karabin Pilot Dinozaur 2012
Death Incarnate Certyfikowany Medyk Baretka NOSAT The one
Oficer
Posty: 1389
Rejestracja: 11 sty 2013, 2:32
Medals: 8
Lokalizacja: Opole
Postać PlanetSide 2: DreDpl
Kontakt:

Re: Transport pojazdów drogą powietrzną

Post autor: DreDpl » 02 maja 2016, 11:37

Wczoraj próbowaliśmy wladowac ANT'a na Gala ... Ciężko było go załadować bo się zeslizgiwal i podnieść Gala się nie dało. Ale może gdyby Gal miał Hover zamiast Speed to by dało rade. Wyobraźcie sobie gdzie wtedy będzie można bazy tworzyć!!
Obrazek

IN CASE OF EMERGENCY KEEP CALM AND CEASE FIRE, I'M ON YOUR SIDE!!

Awatar użytkownika
Czak Noriz

Diamentowy Karabin Certyfikowany Medyk Baretka NOSAT
Oficer
Posty: 528
Rejestracja: 15 lis 2014, 18:41
Medals: 3
Lokalizacja: Szczecin Abandoned Offices
Postać PlanetSide 2: CzakNoriz

Re: Transport pojazdów drogą powietrzną

Post autor: Czak Noriz » 02 maja 2016, 16:34

Może w momencie podnoszenia Antoni musi stać bokiem jak ten Lightning z filmiku? Ja powoli certuję sobie High-G Airframe więc możemy spróbować. Sam pomysł też mnie kręci. Dziwne, że DBG nie pomyślało o tym, żeby w Galu można było wozić także sprzęt np. kosztem ilości przewiezionych jednostek na raz.
Obrazek

IN CASE OF EMERGENCY BREAK THE GLASS AND CALL YOUR MAX UNIT

Awatar użytkownika
DreDpl

ŻOŁD Diamentowy Karabin Pilot Dinozaur 2012
Death Incarnate Certyfikowany Medyk Baretka NOSAT The one
Oficer
Posty: 1389
Rejestracja: 11 sty 2013, 2:32
Medals: 8
Lokalizacja: Opole
Postać PlanetSide 2: DreDpl
Kontakt:

Re: Transport pojazdów drogą powietrzną

Post autor: DreDpl » 02 maja 2016, 17:36

Czak Noriz pisze: Dziwne, że DBG nie pomyślało o tym, żeby w Galu można było wozić także sprzęt np. kosztem ilości przewiezionych jednostek na raz.
To jest akurat w planach.
Obrazek

IN CASE OF EMERGENCY KEEP CALM AND CEASE FIRE, I'M ON YOUR SIDE!!

Awatar użytkownika
Zgredu

Pilot Diamentowy Karabin Baretka NOSAT Saltynels
Mad NC Scientist
Posty: 108
Rejestracja: 08 kwie 2016, 21:22
Medals: 5
Postać PlanetSide 2: Zgredu12

Re: Transport pojazdów drogą powietrzną

Post autor: Zgredu » 10 sie 2016, 16:39

Próbowałem różnych konfiguracji ze Slim4kiem i Kakaowcem. Wyniki są takie:

Żeby cokolwiek wsadzić na dach krowy, potrzeba mostu położonego na tyle wysoko, żeby Gal nie tracił hovermode'a ALBO rampy rozstawionej na krawędzi jakiegoś wzniesienia/płaskim terenie. Czasem da się też wjechać na pada lotniczego.

Galaxy potrafi utrzymać dowolny pojazd w miejscu, o ile jest on odpowiednio wysoko. Podnoszenie pojazdów cięższych od Flash'a, mając wysunięte podwozie, jest zbyt czasochłonne i trudne (jak na razie).

Koniecznie trzeba mieć wymaksowany hover stability airframe.

- Flasha transportuje się bez większych problemów, jedynym wymaganiem tutaj jest proximity repair na galu.
- Harraser jest pojazdem trudnym do przewiezienia. Dopóki nie znajdzie się sposobu na bezpieczne podniesienie go i obranie kursu na waypoint, chyba nie ma sensu z nim latać
- Lightning jest łatwy do załadunku i przetransportowania. Jest on najcięższym pojazdem, który da się podnieść silnikami pod spacją na tyle szybko, żeby się to opłacało.
- Sunderer jest ultraciężki i ślizga się tak, że nie ma sensu go transportować w nierozstawionej formie.
- Vanguarda o dziwo da się bardzo łatwo załadować i jest on turbo stabilny.

Chciałbym kiedyś zobaczyć takie 2 gale naprawcze z dwoma skyguardami i jednym galem amunicyjnym zbierającym dmg. Ciekawe, jakie wtedy byłyby reakcje. Kakaowca koleś zgłaszał za exploiting, kiedy przeszturmowaliśmy vanguardem wąskie na biolabie i jakiegoś MAXa skosiliśmy :ninja:
Obrazek
MOAR BRICKS

Awatar użytkownika
Vorthax

Pilot Diamentowy Karabin Dinozaur 2012 Baretka NOSAT
Administrator
Posty: 848
Rejestracja: 13 sty 2013, 0:08
Medals: 4
Postać PlanetSide 2: Vorthax

Re: Transport pojazdów drogą powietrzną

Post autor: Vorthax » 10 sie 2016, 17:02

Trzeba jeszcze ANTka spróbować gdzieś dowieźć i zrobić bazę nie do zdobycia ;)

ODPOWIEDZ