Zwiechy Planetside'a fix

Dział publiczny, tematy outfitowe zakładamy w Top Secret [Nie widzisz sekcji Top-secret? Patrz dział "Sentinels - Rekrutacja!"]
Awatar użytkownika
DreDpl

ŻOŁD Diamentowy Karabin Pilot Dinozaur 2012
Death Incarnate Certyfikowany Medyk Baretka NOSAT The one
Oficer
Posty: 1389
Rejestracja: 11 sty 2013, 2:32
Medals: 8
Lokalizacja: Opole
Postać PlanetSide 2: DreDpl
Kontakt:

Post autor: DreDpl » 27 sty 2016, 23:37

Witam,
W wypadku zawiech i wywalania do pulpitu bez jakiegokolwiek błędu należy zrobić następująco, aby problem rozwiązać:

Odpalić Launcher gry (zostawiamy go cały czas włączonego). Nie klikamy "Play". Klikamy ikonkę klucza nastawnego. Następnie z listy po lewej wybieramy Open Game Directory i w folderze z grą wyszukujemy podanych plików nie zamykając Launchera:

ActivityUserData.ini
InputProfiles.xml
LaunchPad-user.ini
LoadingScreen.xml
PlanetSide2.exe
SoundSettings.xml
UserOptions.ini
vivoxoal.dll
vivoxsdk.dll

Pierwszego możliwe że nie znajdziecie. Podane pliki można gdzieś sobie skopiować jako wersję zapasową gdyby coś mało się zepsuć. Następnie mając już bacupa usuwamy podane pliki. Wracamy do otwartego Launchera i z listy po lewej wybieramy: Validate Game Assets. Teraz Launcher namierzy pliki które usuniecie i ponownie je sobie pobierze. Kiedy skończy ikonka "Play" będzie dostępna można grać.

Update
Wygląda na to że podziałało za pierwszym razem u mnie. Ale jak kolejny raz odpaliłem to crashe wróciły. Może podany wyżej trick trzeba wykonywać każdorazowo?? Nie wiem ale będę sprawę badał i jak do czegoś dojdę to dam znać.
Obrazek

IN CASE OF EMERGENCY KEEP CALM AND CEASE FIRE, I'M ON YOUR SIDE!!

Awatar użytkownika
Vorthax

Pilot Diamentowy Karabin Dinozaur 2012 Baretka NOSAT
Administrator
Posty: 848
Rejestracja: 13 sty 2013, 0:08
Medals: 4
Postać PlanetSide 2: Vorthax

Post autor: Vorthax » 28 sty 2016, 0:51

Launcher czasem nie doinstalowuje zależności typu biblioteki DirectX.

U mnie crashe (w okolicach grafiki/dźwięku podczas startu gry) zniknęły dopiero po usunięciu wersji steamowej i instalacji od zera z samodzielnego instalatora (https://launch.daybreakgames.com/instal ... _setup.exe).

Awatar użytkownika
DreDpl

ŻOŁD Diamentowy Karabin Pilot Dinozaur 2012
Death Incarnate Certyfikowany Medyk Baretka NOSAT The one
Oficer
Posty: 1389
Rejestracja: 11 sty 2013, 2:32
Medals: 8
Lokalizacja: Opole
Postać PlanetSide 2: DreDpl
Kontakt:

Re: Zwiechy Planetside'a fix

Post autor: DreDpl » 06 lis 2016, 13:40

Ok obecnie jest duży problem z freezami które "łapią" w trakcie gry (u każdego inaczej), u mnie jest to co 4-5 minut, a przy dłuższej sesji co 2-3 minuty. Strasznie denerwujące, szczególnie w trakcie rzucania C-4 :/ Fix podany 2 posty wyzej nie działa niestety. Devsi pracuja nad poprawką ale sami do końca nie wiedzą co jest przyczyną. O dziwno po freez'ie Shadowplay którego używam do nagrywania filmików równiez się crashuje (pojawia się ikonka z czerwonym ukośnikiem oznaczająca awarię).
Ktoś również ma z tym problem? Może ktoś znalazł rozwiązanie?
Obrazek

IN CASE OF EMERGENCY KEEP CALM AND CEASE FIRE, I'M ON YOUR SIDE!!

ODPOWIEDZ