Zmienił się regulamin forum (dodaliśmy informacje o cookies/RODO)

Najbliższe wydarzenia:


Na stałe zmieniamy komunikator na Discord'a




NOSAT: Każdy czwartek godz.: 20:30/21:00




Pancerna niedziela - Każda niedziela godz. 20:00




Dywizja Piechoty SoC - Wznowienie działania - każdy piątek i sobota o godz.: 20:00


Po więcej infromacji zapraszamy na Discorda: https://discord.gg/X8xH3dP

Problem PS2 Czarny ekran

Dział publiczny. Wszystko, co nie mieści się w pozostałych kategoriach.
GhostBeerPL
Posty: 10
Rejestracja: 31 mar 2014, 22:51

Post autor: GhostBeerPL » 10 wrz 2014, 22:50

Hej

Mam pewien problem ;-)
Niedawno modernizowałem komputer (niedawno - dzisiaj). Wcześniej grałem na tej samej grafice (Ga R9 270x) i PS2 działał (na przejściówce DVI-VGA z prockiem i5 661). Ale postanowiłem nie ograniczać karty i wymienić płytę główną, procek no i zasilacz. Obecnie mam taki komp:
CPU: Intel i5 2500 4x 3,7GHz
GPU: Gigabyte R9 270x OC
MOBO: MSI Z77 G43
Power Supply: SilentiumPC Vero L1 500W
Kingston 120GB SSDNow V300 + 1TB 7200 Hitachi
RAM: 2x4096MB Kingston HyperX 1333MHz
Monitor: LG 21,5" Flatron E2242 (Posiada tylko złącze VGA niestety...)

PS2 zainstalowałem na SSD (tak sobie myślę, że może coś to pomoże)

Ale dupa. Wszystkie sterowniki zainstalowane - płyta główna jak i najnowsze od grafiki. Grę pobrałem ze STEAMA i zaktualizowałem. Skutki? Załączam grę, klikam play i po chwili czarny ekran - tak jakby monitor przestał działać - nie da się zminimalizować, Alt+ctrl+del nie pomaga - trzeba restartować kompa.

Na noc ustawie pobieranie z normalnego clienta (tego z soe) i zobaczę co i jak jutro będzie. Jak nie pyknie to jeszcze spróbuję na zwykłym dysku (tym 1TB 7200 Hitachi) zainstalować.

Jeszcze mam parę wyjść awaryjnych: (Podpięcie pod telewizor przez HDMI, w razie czego mogę kupić przejściówkę HDMI na VGA chociaż nie wiem czy one działają)

Jeszcze przy instalacji windowsa musiałem podpiąć przez HDMI do telewizorka grafike, ponieważ coś przez ten adapter za długo się załącza (na ssd windows teraz załącza się w jakieś 6-10s i na ekranie pojawia się pulpit tak po 9s od wciśnięcia power na PCcie)

Jak ktoś się zna w tym temacie to prosiłbym o pomoc, ponieważ mój angielski jest very bad :/ i niestety ciężko mi coś znaleźć w googlach na ten temat... A przypominam, że przed wymianą płyty głównej i procka wsio działało na tym adapterze DVI.

Piszę to tutaj, bo może ktoś z was miał podobny problem, ewentualnie zna się na grafikach itp. W najgorszym wypadku będę próbował łapać kontakt z SOE :(

(Jeśli coś niedokładnie opisałem napisz na PW a na pewno postaram się załatwić więcej informacji)

Edit 22:54:
Jeszcze lepszy bajer: przed chwilą na STEAMIe próbowałem zweryfikować pliki - wyświetliło mi że żadnego nie ma i kazało pobierać od nowa... Stwierdziłem, że lepiej jak pobiorę przez zwykłego clienta.

Pozdrawiam
Marek

Desperado
Posty: 100
Rejestracja: 14 lip 2013, 14:02

Post autor: Desperado » 10 wrz 2014, 23:04

Masz 2 opcje, które mogą ale nie muszą pomóc:

1. Najnowsze sterowniki nie współpracują z PS2 gdyż są nie dopracowane.

2. Gdy ściągało i instalowało ci PS2 ze steama mógł wkraść się błąd, który powoduje "zniknięcie" zainstalowanej gry (miałem podobny problem w Glyph-e gdy instalowałem ArcheAge).

GhostBeerPL
Posty: 10
Rejestracja: 31 mar 2014, 22:51

Post autor: GhostBeerPL » 10 wrz 2014, 23:11

Ale no kuzzwa :( powinien jakis error wyskoczyc... A nie zeby czekac 15min i resetowac kompa.. Juz wole error g99 itd :(

Zobacze jeszcze czy bf 4 bedzie mi dzialal... W najgorsz wypadku bede musial kupic inna przejsciowke albo monitor :o

Desperado
Posty: 100
Rejestracja: 14 lip 2013, 14:02

Post autor: Desperado » 11 wrz 2014, 1:12

Jak zawiesza Ci się komp to nie wina przejściówki lub monitora, chyba że wszystko dobrze chodzi na innym monitorze to co innego. A co do testów przez inne gry to mogą chodzić z tego względu że mają ciut inne wymagania i działają na różnych skryptach startowych.

UNMIGHTYpl

Dinozaur 2013 Baretka NOSAT
Posty: 127
Rejestracja: 14 gru 2013, 7:16
Medals: 2
Postać PlanetSide 2: UNMIGHTYpl

Post autor: UNMIGHTYpl » 11 wrz 2014, 7:21

A tego SSD też teraz dołożyłeś, czy wcześniej już miałeś.
Niewiedza jest błogosławieństwem... wiedza wybawieniem.

GhostBeerPL
Posty: 10
Rejestracja: 31 mar 2014, 22:51

Post autor: GhostBeerPL » 11 wrz 2014, 7:33

Teraz dolozylm jak windowsa na nowo instlowalem. Komp sie nic nie wiesza :) Nie ma takiego prawa.

UNMIGHTYpl

Dinozaur 2013 Baretka NOSAT
Posty: 127
Rejestracja: 14 gru 2013, 7:16
Medals: 2
Postać PlanetSide 2: UNMIGHTYpl

Post autor: UNMIGHTYpl » 11 wrz 2014, 7:42

System 7 czy 8?
Niewiedza jest błogosławieństwem... wiedza wybawieniem.

GhostBeerPL
Posty: 10
Rejestracja: 31 mar 2014, 22:51

Post autor: GhostBeerPL » 11 wrz 2014, 8:08

Dobra jeszcze nowsze info.

Przed chwilą podłączyłem wsio do telewizora przez HDMI - planetside 2 działa bardzo ładnie i nic się nie wiesza (na High FullHD)

Win 7 64 Bit Ultimate

Już wiem :-)
Najprawdopodobniej gra nie chciała się uruchomić na grafice 1280x720 (przez DVI), podłączyłem pod Telewizor HDMI, odpaliłem i zmieniłem rozdzielczość na Full HD. Skutki? Wszystki śmiga tak jak powinno. No i powiem szczerze, że jest spora różnica z tym dyskiem SSD (jak na nim PSa zainstalowałem ;-)

:-) Czyli nie trzeba zmieniać monitora itd. Wszystko okej. Dzięki ;-)

Awatar użytkownika
Pitbooll

Diamentowy Karabin The one Carmageddon
Oficer
Posty: 113
Rejestracja: 18 lut 2014, 12:31
Medals: 3
Postać PlanetSide 2: Pitbooll

Post autor: Pitbooll » 11 wrz 2014, 12:40

Czyli rozwiązanie dla kogoś bez TV to sprawdzic rozdzielczość w pliku UserOptions.ini w głównym folderze PS2 :P
IN "NFI-2000 Turbo" WE TRUST.

ODPOWIEDZ