Zmienił się regulamin forum (dodaliśmy informacje o cookies/RODO)

Najbliższe wydarzenia:


Na stałe zmieniamy komunikator na Discord'a




NOSAT: Każdy czwartek godz.: 20:30/21:00




Pancerna niedziela - Każda niedziela godz. 20:00




Dywizja Piechoty SoC - Wznowienie działania - każdy piątek i sobota o godz.: 20:00


Po więcej infromacji zapraszamy na Discorda: https://discord.gg/X8xH3dP

Problem z pingiem

Dział publiczny. Wszystko, co nie mieści się w pozostałych kategoriach.
Awatar użytkownika
Czak Noriz

Diamentowy Karabin Certyfikowany Medyk Baretka NOSAT
Oficer
Posty: 528
Rejestracja: 15 lis 2014, 18:41
Medals: 3
Lokalizacja: Szczecin Abandoned Offices
Postać PlanetSide 2: CzakNoriz

Post autor: Czak Noriz » 24 lis 2014, 19:50

Od jakiegoś czasu mam problem z pingiem. W grze mój ping oscyluje w granicach 120-250 ms. Natomiast przy bezpośrednim połączeniu z Millerem mój ping wynosi 32 ms. Screen poniżej. Jesteście mi to w stanie wytłumaczyć?

Obrazek

[Ej ej ej, uwaga na to, gdzie ląduje post - bo potem nic nie można znaleźć. Problem z pingiem niewiele ma wspólnego z działem "Poradniki", gdzie został utworzony, prawda? Temat przeniesiony - Say]
Obrazek

IN CASE OF EMERGENCY BREAK THE GLASS AND CALL YOUR MAX UNIT

Szczyblorz
Posty: 131
Rejestracja: 15 lip 2014, 15:52

Post autor: Szczyblorz » 24 lis 2014, 21:10

ping w grze działa inaczej nie zwracaj na niego uwagi
przede wszystkim to nie wina twojego łącza tylko serwera albo łącze ci nie wyrabia ale wtedy pokaże się lampa bad connection
im więcej osób tym serwer spowalnia
Obrazek
trochę to później przypomina grę turową...

Desperado
Posty: 100
Rejestracja: 14 lip 2013, 14:02

Post autor: Desperado » 24 lis 2014, 23:04

Ping w grze jest podawany z pełnym obciążeniem jaki w danej chwili ma serwer, ping skrócił by się jak byś się znalazł w obszarze, który jest na mniej obciążonym pod serwerze. Ping do serwera to jest tylko i wyłącznie do serwera i odpowiedź jego bez uwzględnienia dalszego przesyłu danych w grze.

Awatar użytkownika
Czak Noriz

Diamentowy Karabin Certyfikowany Medyk Baretka NOSAT
Oficer
Posty: 528
Rejestracja: 15 lis 2014, 18:41
Medals: 3
Lokalizacja: Szczecin Abandoned Offices
Postać PlanetSide 2: CzakNoriz

Post autor: Czak Noriz » 25 lis 2014, 12:49

Z tego wynika, że jeśli po mojej stronie zadbałem o wszystko by zmniejszyć ping to pozostaje jedynie czekać by SOE dostrzegło problem po swojej stronie i zaczęli coś z tym robić. Nie wiem może powinni przenieść się na lepsze serwery albo poprawić samą grę. Widziałem, że ludzie na forum gry też piszą, że mają takie problemy z grą. W wątkach tych uczestniczą czasem też sami deweloperzy więc może jest szansa na poprawę.
Jeszcze rok temu wahania nie były tak duże a i sam ping w grze nie szybował w niebo. Ciekawi mnie co mogło się stać. Czy ma to związek z większą popularnością gry czy może z jakimś innym czynnikiem.
Szkoda, że nie ma na to sposobu, bo strasznie deprymujące jest otrzymywanie obrażeń mimo, że już się schowało za osłonę itp.

Sorki Say za umieszczenie tematu nie tu, gdzie trzeba.
Obrazek

IN CASE OF EMERGENCY BREAK THE GLASS AND CALL YOUR MAX UNIT

Desperado
Posty: 100
Rejestracja: 14 lip 2013, 14:02

Post autor: Desperado » 25 lis 2014, 14:23

Najłatwiejszym sposobem jest modernizacja serwerów, drugim sposobem jest wyszukanie błędów w kodzie gry które powstały w wyniku niedopracowanych patchy, ale to nie realne ze strony SOE :D Jak masz w miarę stały ping w grze to nie jest to takie straszne jak skaczące FPS-y.

ODPOWIEDZ