Zmienił się regulamin forum (dodaliśmy informacje o cookies/RODO)

Najbliższe wydarzenia:


Na stałe zmieniamy komunikator na Discord'a




NOSAT: Każdy czwartek godz.: 20:30/21:00




Pancerna niedziela - Każda niedziela godz. 20:00




Dywizja Piechoty SoC - Wznowienie działania - każdy piątek i sobota o godz.: 20:00


Po więcej infromacji zapraszamy na Discorda: https://discord.gg/X8xH3dP

Meet the zergs - Poznaj moich Zergów

Tłumaczenia taktyk z serwisu Squadside.
PolishFalcon

Diamentowy Karabin Dinozaur 2013 Certyfikowany Medyk Baretka NOSAT
Oficer
Posty: 862
Rejestracja: 28 sty 2013, 14:22
Medals: 4
Lokalizacja: Wrocław
Postać PlanetSide 2: PolishFalcon

Meet the zergs - Poznaj moich Zergów

Post autor: PolishFalcon » 24 cze 2016, 16:48

http://www.squadside.com/2013/06/26/kno ... -the-zerg/


Aby zrozumieć zergi i ostatecznie przeciwdziałać im najpierw musimy wydedukować co to właściwie jest i jak to się może zachowywać.

Dla mnie termin ,,zerg'' może odnosić się do każdej dużej koncentracji wojsk, w której przeważają ludzie grający solo nie należący do zorganizowanych składów.

Na szczęście za zergami podążają zawsze te same zachowania.

Ogólne tendencje
- Zawsze będzie próbować przejść na maksymalnej szybkości najkrótszą możliwą ścieżką zakładając brak czynników zewnętrznych działających na niego. A czynnikiem zewnętrznym może być pułapka przygotowana w formie min, kill-zonów czy ostrzał otwartego terenu przez lotnictwo.

- Gracze w obrębie zergów wystawy stado jak mentalności i choć wszyscy dzielimy pragnienie xp i zabijania to w zergach ludzie chcąc się poczuć jako przywódcy stada będą jako pierwsi iść w stanie wroga, a gdy nie będą w stanie, spróbują znaleźć takie miejsce, z którego będą mogli prowadzić ogień do przeciwników (stąd częste campienie respawnów)

- Obecność wroga działa na zerg jak magnes. Nawet pojedynczy gracz ma potencjał, aby skupić na sobie ogromną uwagę zergu, bo każdy się będzie spieszył aby go zabić i zdobyć ikspeki.

- Ogólnie członkowie zergów nacierają aż do spotkania wroga, a następnie próbują zmniejszyć dystans do wedle swoich umiejętności strzeleckich, najczęściej cqc, chyba że mówimy o snajperach, których przy zergach jest sporo.

- Blisko walk zergów gracze będą wyciągać najlepsze pojazdy jakie są dostępne w pobliskich placówkach. Prowadzi to do sytuacji, w której zergi początkowo składają się głównie z MBT z odrobiną AMS i innych pojazdów. W miarę upływu czasu styl zergów będzie rozwijać się w zerg piechoty ze względu na niechęć graczy do cofania się na poprzednie placówki i wyciągania nowego sprzętu, ponieważ...

- Zergi zawsze respawnują się w miejscach najbliżej walki. Wracając do działania najczęściej wybiorą najbardziej wysuniętego Sunderera, ponieważ spawn jest najbliżej frontu i możliwy kilka sekund wcześniej niż na zwykłej placówce.

- Szturm zergu często będzie poprzedzony atakiem EFSów, zanim nadejdzie piechota. Wynika to z myślenia, że skoro ja latam a przeciwnicy biegają to ja wygram, bo mam lepszy sprzęt. Niektórzy ludzie po prostu kochają też swoje lolpody i PPA. Tutaj mają zastosowanie normalne zasady zergu i niedoświadczeni piloci EFS często będą cisnąc prosto do najbliższego widocznego celu, niezależnie od Anti Air.

- Zergi zwykle za priorytet biorą najbliższy cel, ignorując inne potencjalne zagrożenia. Mentalność tutaj im podpowiada "ktoś inny zajmie się tymi problemami". Dlatego rzadko zergi reagują nawet na pojedyncze pojazdy flankujące je czy lotnictwo, nie organizując żadnej obrony przeciwko nim.

- Zergling zazwyczaj odpowie ogniem na ogień (pogoń za XP), ale gracze w większości noszą końskie klapki na oczy i nie są wstanie wykryć wrogów, którzy nie są bezpośrednio na ich drodze, dopóki ktoś nie otworzy do nich ognia. W istocie zergi to grupy osób poruszających instynktownie jakby byli członkami stada.

Zrozumienie mechaniki zergów

Kiedy zerg spotyka zerg wszystko co się dzieje można opisać za pomocą fizyki newtonowskiej czyli ten zerg który jest mocniejszy spycha zerg przeciwny. Proste, wiem, ale to jest fundament do zastanowienia się nad tym jak to można zakłócić, lub wykorzystać.

Jeśli siły dwóch zergów są takie same, ale jedna mało liczna zorganizowana grupa spoczywa na flance wroga i prowadzi z niej ostrzał to prowokuje dużą liczbę graczy do zmiany kierunku ataku (tu działają zasady zergu: najszybszą najkrótszą drogą do najbliższego wroga aby zabić i zdobyć XP. Dzięki temu osłabiony zerg jest spychany przez przyjazny zerg. Oczywiście należy przyjmować takie pozycję aby nie było zbyt blisko (skład zostanie pokonany), i nie za daleko, bo nasza skuteczność będzie słabsza.

Z tej metody można korzystać na poziomie taktycznym jak i strategicznym, a celem głębokich uderzeń na terytorium wroga nie zawsze musi być atak na placówkę, ale wyciągnięcie dużych sił z wrogiego zergu i uwolnić ciśnienie z przodu.

- Często rozstawienie się na wzgórzach składem AA i AV zapewniającym wsparcie naszemu zergowi może odmienić los bitwy.

Zerg jako płyn.

Zergi często wykazują takie same właściwości jak ciecz. Tak jak woda tak i zergi będą płynąć drogą, gdzie jest najmniejszy opór przeszkód terenowych. Dlatego zergi pchają się w wąskie gardła, a ze spawnów będą ,,wypływać'' najkrótszą i drogą w stronę przeciwników, co z reguły szybko się kończy dla nich nieprzyjemnie.


Taka trochę zergcepcja się stworzyła ale nie chciało mi się szukać zamienników typu tumult, tłum, tłuszcza xD
Ostatnio zmieniony 24 cze 2016, 16:54 przez PolishFalcon, łącznie zmieniany 2 razy.
KEEP CALM AND RALLY ON MY WAYPOINT!

PolishFalcon

Diamentowy Karabin Dinozaur 2013 Certyfikowany Medyk Baretka NOSAT
Oficer
Posty: 862
Rejestracja: 28 sty 2013, 14:22
Medals: 4
Lokalizacja: Wrocław
Postać PlanetSide 2: PolishFalcon

Re: ,,Know thy Enemy'' – Meet Zerg - Poznajmy przeciwnika (zerg)

Post autor: PolishFalcon » 24 cze 2016, 16:52

Generalnie trochę zakręcone to jest jak czytałem orginał (moje tłumaczenie pewnie też). A jak już ziomek zaczął konkretne przykłady dawać co jeszcze łączy zerg i płyny to się pogubiłem xD Strasznie to pokrętnie opisał.
KEEP CALM AND RALLY ON MY WAYPOINT!

Awatar użytkownika
SLiM4cz3K

ŻOŁD Pilot Diamentowy Karabin Baretka NOSAT
The one Sputnik
Oficer
Posty: 299
Rejestracja: 19 sty 2016, 18:20
Medals: 6
Postać PlanetSide 2: SLiM4cz3K

Re: Meet the zergs - Poznaj moich Zergów

Post autor: SLiM4cz3K » 24 cze 2016, 20:04

Ogrom pracy. Szacun. :)
Obrazek
IN CASE OF EMERGENCY BREAK THE GLASS WITH 350 NANITES AND CALL YOUR VORTEK REAVER

PolishFalcon

Diamentowy Karabin Dinozaur 2013 Certyfikowany Medyk Baretka NOSAT
Oficer
Posty: 862
Rejestracja: 28 sty 2013, 14:22
Medals: 4
Lokalizacja: Wrocław
Postać PlanetSide 2: PolishFalcon

Re: Meet the zergs - Poznaj moich Zergów

Post autor: PolishFalcon » 24 cze 2016, 21:45

Ten moment kiedy nie wiem czy te posty są na serio czy zwykła ironia bo sześciolatek pewnie by skleił lepsze zdania a i poświęciłem nie więcej jak pół godziny na temat :p
KEEP CALM AND RALLY ON MY WAYPOINT!

Awatar użytkownika
SLiM4cz3K

ŻOŁD Pilot Diamentowy Karabin Baretka NOSAT
The one Sputnik
Oficer
Posty: 299
Rejestracja: 19 sty 2016, 18:20
Medals: 6
Postać PlanetSide 2: SLiM4cz3K

Re: Meet the zergs - Poznaj moich Zergów

Post autor: SLiM4cz3K » 24 cze 2016, 22:25

Są na serio.
Jakby mi płacili nie chciałoby mi się tego nawet tykać :p
Obrazek
IN CASE OF EMERGENCY BREAK THE GLASS WITH 350 NANITES AND CALL YOUR VORTEK REAVER

ODPOWIEDZ